Oto Kokpit

Bu Fiat Uno Sadece 900 Kilometrede

Fiat’ın en ikonik araçlarından birisi olan Uno’nun Dünya üzerindeki en temiz örneklerinden birisi geçtiğimiz günlerde ortaya çıktı. Sadece 900 kilometre’de olan 1996 model Fiat Uno‘yu gelin yakından tanıyalım.


Fiat Uno

Fiat Uno, İtalyan markanın en özel araçlarından birisidir. 1983’te yollara çıkan bu araç Fiat ailesinin bu zamana kadar en çok üretilen otomobili unvanını elinde tutuyor. 9 milyonluk üretim adedi ile Dünyanın birçok ülkesinde yer edinen bu araç hala Güney Amerika ülkelerinde satılıyor.

Uno sadece Fiat için değil bizim içinde özel yere sahip. Kurucumuzun (Oto Kokpit) tezgahından da geçen bu aracın hafifliği, küçücük boyutuna karşın içinde ferah yaşam alan sunması ve 1.4 litrelik motoruyla minik kasasını 100 km/s hıza kolayca taşımasıyla dikkat çektiğini de özellikle belirtmek lazım.

En Temiz Fiat Uno

Konumuzun kahramanı olan 1996 model Fiat Uno‘ya gelecek olursak, bu araç Marine Blue metalik renge sahip olup sportscars4you.eu sitesinde 5900 euro‘dan satışa sunulmuş.

1996’dan bu zamana kadar özenle saklanan bu araç sadece 900 kilometre yol katetmiş. 1.0 litrelik dört silindirli atmosferik benzinli motora sahip olan bu minik araç 45 ps 44 beygir 75 nm tork güç üretiyor. 5 ileri manuel şanzımanlı Uno, 0-100 km/s hızlanmasını 18 saniye de tamamlıyor. Tabi bu katalog verisi ve Türkiye yollarında 1.4 litrelik versiyonu çokça ilgi gördü. 1.4 litrelik versiyonu çok daha iyi performans sergilediğini belirtmek lazım. Gelin bu tertemiz Uno’ya yakından bakalım.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

[single_loop]