Brabus 850 Mercedes GLE 63 AMG Coupe Yayınlandı

Brabus 850 Mercedes GLE 63 AMG Coupe Yayınlandı

brabus-850-mercedes-gle-63-amg-coupe-1
Alman otomobil dünyası bu aralar volkswagen skandalıyla çalkalana dursun, gelin bu ülkenin iki eşsiz markasının ortaya çıkardığına bakalım. Bahsettiğim bu ikili tabi ki Mercedes ve onun en sportif yüzü Brabus.

Modifiye dünyasının durmak bilmeyen en değerli markalarından olan Brabus, yeni çalışmalarını son zamanlarda birer birer sunmaya devam ediyor. Bu sefer bmw x6’nın en güçlü rakiplerinden birisi olan ve mercedes ailesine yeni katılan lüks coupe konseptine sahil olan mercedes gle serisinin en güçlü modellerinden birisi GLE 63 AMG’yi ele aldı. Brabus 850 mercedes gle 63 amg coupe olarak lanse edilen bu aracın gücü çok daha üst seviyelere çıkarılıp, çok daha etkileyici görünüm kazandırılmış. Ayrıca iç mekanda brabus özelleştirilmesi yapılmış. Bu değişime buyurun detaylıca bakalım.

İlk olarak dıştan başlayalım. Alman tuner; brabus logolu ön ızgara, karbon fiberden oluşan ön tampon eki, yan etekler, yan aynalar, bagaj üstü spoyler, arka tampon eki ve arka difüzör ile abartıya kaçmayan body kit sunmuş. Bunun yanı sıra aracın sis farı alanına denk gelen bölgede led gündüz farları ve arka difüzörün orta kısmına f1 çakar lamba stop yerleştirmiş. Bu değişimlerden sonra standart 21 inç jantların yerine 23 inç jant kullanılmış ama müşteriler 21 ve 22 inç brabus monoblock platinum edition serisi jantlardan da alabiliyor. Lastik olarak ise Continental, Pirelli veya YOKOHAMA markaları tercih edebiliyorsunuz.

İç mekanda; yeni deri koltuklar, kapı içleri, kol dayama ve belirli muhtelif alanlarda deri döşeme kullanılmış. Ayrıca dıştaki sportifliğin devamı adına karbon fiber kaplama, kokpitin trim alanında öne çıkarılmış. Bunların yanı sıra direksiyonun yarı alanı alcantara kaplama, brabus logolu kapı ve ışıklı kapı eşikleri, yine brabus logolu pedal ve paspas seti gibi değişimlerde yapılmış.

Vee can alıcı alana gelelim. 5.5 lt V8 biturbo motoru ile 557 beygir 700 nm tork güç üretip 0-100 km/s hızlanmasını 4.3 saniyede tamamlayan mercedes gle 63 amg coupe, bu değerleri brabus onun kalbini açmadan fabrikasyon verisi olarak sunuyordu. Ameliyat başlandığında mevcut v8 motorun pistonlarında genişletme yapılarak aracın hacmi 6.0 litreye çıkarılmış. Böylece 6.0 litre V8 biturbo motor ortaya çıkarılmış. Brabus mühendislerinin hummalı çalışması sonucunda büyütülen ve geliştirilen bu motordan 850 beygir 1450 nm tork güç elde edilmiş. Bu güç ile 0-100 km/s hızlanmasını 3.8 saniye de tamamlayan araç, 320 km/s maksimum hıza ulaşmış. Bu verilerden sonra brabus 850 mercedes gle 63 amg coupe’yi dragtimes pistinde görmek isterdim.

Söz sırası görsellerde…

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.