Oto Kokpit

2023 Yeni Skoda Scala ve Kamiq Özellikleri ile Tanıtıldı

Skoda’nın iki popüler modeli yenilendi. Hatchback sınıfta yer alan Scala ile B SUV sınıfın popüler modelleri arasına giren Kamiq, yepyeni yüzleriyle tanıtıldı. Yeni Skoda Scala ve Kamiq modellerinde geliştirilmiş sürüş asistanlar yenilenen farlar, yeni jantlar ve birçok ek özellik sunuluyor. İşte detaylar…

2023 Yeni Skoda Scala ve Kami

Yeni Skoda Scala, dört yıllık serüvenin sonunda yenilendi. 2019 yılında lanse edilen bu araç 57 farklı konumda satışa çıktı ve 230 binden fazla kullanıcıya ulaştı. Scala modelinden birkaç ay sonra da Kamiq tanıtılmıştı. 2021-2022 yıllarının en çok satan modeli olmayı başaran Kamiq, 350 binden fazla satış adedi yakaladı.

2023 Yeni Skoda Scala ve Kamiq Öne Çıkan Özellikleri
Yeni Scala, ön far yapısıyla direkt dikkat çekiyor. Birazda kardeşi Fabia’nın kimliğine bürünen bu aracın arka alanında pek bir değişikliğe gidilmemiş. Esasında Vision RS konsepti üzerine temellendirilen aracın yaşam alanı da dışı gibi sportiflik taşıyor.

Yeni Skoda Scala

Kamiq modelinde ise tampon yapısı daha güçlü sportiflik kazanması adına sert ve dik çizgilere yer verilmiş. TOP LED Matrix far teknoloji ile gelen u küçük SUV modelinin arka alanında stopların altına konumlandırılan aydınlatma alanı yenilik farkını ortaya çıkaracak.

2023 yeni Skoda Scala ve Kamiq iç mekanlarına dair de bilgi verelim. Kokpit kısmında geri dönüştürülebilen malzemelere yer veren Skoda, çevreci yaşam tarzını bir kez daha yenilemiş oldu. Yeni kapı ve koltuk döşemelerinde bu tür malzemelere yer veren Skoda, karbon ayak izini azaltma yönündeki duruşuyla rakiplerine örnek olmaya devam edecek. Öte yandan yeni Scala ve Kamiq modellerinde 8 inçlik dijital gösterge paneli, standart 8.25 inçlik dokunmatik ekran ve üst pakette 10.25 inçlik dijital gösterge ekranı sunulacak.

2023 Yeni Skoda Scala Kokpiti

2023 Yeni Skoda Scala ve Kamiq Teknik Özellikleri
Yeni Scala ve Kamiq motor seçenekleri arasında 1.0 TSI üç silindirli 110 ps ve 1.5 TSi dört silindirli 150 PS üniteler bulunacak. Standart süspansiyon seçeneğine ek olarak Scala’ya yerden 15 mm daha fazla yükseklik katan bozuk yol süspansiyonu ve iki amortisör ayarı sunan Spor Şasi Kontrolü de opsiyonel olarak alınabiliyor. Spor Şasi Kontrolü tercih edildiğinde Scala 15 mm ve Kamiq’te 10 mm daha alçak olarak sunuluyor ve daha dinamik bir sürüş elde ediliyor. Bununla birlikte yenilenen Kamiq ve Scala modelleri zengin güvenlik ve asistan sistemleriyle donatıldı. Yaya Algılama Özellikli Ön Bölge Asistanı, Şerit Değiştirme Asistanı ve Trafik İşaretleri Tanıma gibi birçok özelliğe yer verildi. 9 adede kadar çıkabilen hava yastığı sayısı ise, kaza sırasında araç içerisindekileri en iyi şekilde koruyabiliyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }