Oto Kokpit

2023 Yeni BMW iX xDrive50 Türkiye Fiyatı Açıklandı

2023 Yeni BMW iX xDrive50 Türkiye Fiyatı Açıklandı

BMW’nin elektrikli SUV modeli iX için xDrive50 kodlu 523 beygirlik seçeneği Türkiye’de satışa sunuldu. First Edition Sport paketiyle alınabilen BMW iX xDrive50 hakkında fiyat ve teknik bilgilere yakından bakalım.

2023 Yeni BMW iX xDrive50 Türkiye Fiyatı

BMW iX xDrive50 Türkiye Fiyatı ve Donanımları

BMW ailesinin büyük ve elektrikli SUV modellerinden birisi olan iX xDrive50, Türkiye yollarına First Edition Sport paketiyle çıktı. 5.596.500 TL fiyat etiketiyle sipariş verilebiliyor.

iX xDrive50 modelinde 20 inçlik jantlar ve 235/60 R20 ebatlı lastikler bulunuyor. Otomobil dünyasında sıklıkla yankılanan bir isim olan BMW, elektrikli SUV pazarına tam güçle giriyor: BMW iX xDrive50. Fütüristik tasarımı ve yüksek teknoloji donanımlarıyla sınıfında öne çıkan bir model.

Bu lüks elektrikli SUV, donanım seçenekleri konusunda adeta bir şölen sunuyor. Standart olarak gelen BMW Laserlight Farlar, gece sürüş deneyimini yeni bir seviyeye taşıyor, karanlık yollarda bile mükemmel görüş alanı sağlıyor. Otomatik Klima/4-Bölgeli sistem ile her koltuk, sürücü ve yolcuların tercihlerine göre ayrı ayrı ayarlanabiliyor. Bu özellik, uzun yolculuklarda bile konforun en üst düzeyde olmasını sağlıyor.

Sky Lounge Panorama Cam Tavan, iç mekanın daha aydınlık ve ferah olmasını sağlıyor. Hem yolcuların yolculuk keyfini artırıyor, hem de iç mekanı daha geniş ve lüks bir görünüme kavuşturuyor.

2023 Yeni BMW iX xDrive50

Otomobilin teknolojik özellikleri arasında BMW Live Cockpit Professional, akıllı telefon arayüzü ve kablosuz şarj/bağlantı sistemi öne çıkıyor. Bu sayede, otomobilinizi akıllı telefonunuzla kolayca kontrol edebiliyor ve her zaman bağlantıda kalabiliyorsunuz.

Çok Fonksiyonlu Ön Koltuklar, otomobilin iç mekanında konforu ve pratikliği bir araya getiriyor. Her sürücünün kendine özel oturma pozisyonunu bulabilmesi için bir dizi ayarlama seçeneği sunuluyor.

2023 Yeni BMW iX xDrive50 Donanımları

Clear&Bold iç mekân uygulamaları, otomobilin iç tasarımını daha da zenginleştiriyor ve özelleştirebileceğiniz bir sürüş deneyimi sunuyor.

Park Asistanı Plus ve Sürüş Asistanı Professional, sürüş ve park deneyimini kolaylaştırarak, stresli durumlarda bile güvenli ve konforlu bir sürüş deneyimi sunuyor.

Son olarak, BMW Iconic Sounds Electric özelliği, elektrikli otomobillerin sessiz sürüş deneyimini bir adım öteye taşıyarak, sürüşe özgün bir ses boyutu ekliyor.

BMW iX xDrive50 Teknik Özellikleri

Yeni BMW iX xDrive50 523 beygir 765 nm tork güç üreten elektrikli üniteye sahip olup dört tekerden çekişli olarak yürüyor. 0’dan 100 km hıza 4.6 saniyede ulaşan iX xDrive50, 200 km/s son hıza ulaşabiliyor. 633 km’ye kadar sürüş menzili sunabilen bu araç, 195 kw DC şarj akımını destekliyor ve % 10-80 aralığındaki dolumu 35 dakikada gerçekleştirebiliyor. Bu aracın akü tüketim değeri ise 100 km’de 19.5 kwh.

2023 Yeni BMW iX xDrive50 Teknik Özellikleri

BMW iX xDrive50, boş haliyle 2585 kg gibi ciddi ağırlığa sahip. 500 litrelik bagaj alanı sunan bu araç, 4.953 mm uzunluk, 1.967 mm genişlik ve 1.695 mm yükseklik değerleriyle sınıf ortalamasında boyut verileri sunuyor.

] }