Oto Kokpit

BMW E30’a Jet Türbin’i Takılırsa!

BMW E30’a Jet Türbin’i Takılırsa!

BMW’nin en efsanevi araçlarından birisi hangisi deseniz E30 kasa 3 serisini söyleyebilirim. Otomotiv tarihinin en özel araçlarından birisi olan ve bu zamana kadar birbirinden ilginç modifikasyonlara uğrayan bu aracı bir türlü rahat bırakmıyorlar. Bu sefer Ruslar E30’a el attı ve akıl almaz bir işlemle karşımıza çıktılar. E30’a savaş uçağının türbinini yerleştiren bu çılgın adamların elinden çıkan araca yakından bakalım.


BMW E30 Jet Türbini

BMW E30 için bu zamana kadar swap’lı versiyonlarını çok gördük. 600-700 hatta 1000 beygirlere kadar güçlendirilen E30’lar mevcut. Fakat bu çılgın Ruslar MIG-23 savaş uçağının TS-21 adlı türbinini alıp BMW E30’un kalbine yerleştirmişler.

Söz konusu jet türbini uygulaması olunca akla çılgın güçler geliyor. Tabi bu araçta öyle bir güç yer almıyor. Bu türbinden 60 beygir 400 nm tork güç alınması etkileyici olmadığını söylememe gerek yok sanırım. Fakat asıl olay bu aracın çalışmasında çıkardığı ses. Herhangi BMW E30 gibi görünüp jet sesi çıkaran bu araç çok ama çok havalı olmayı başarıyor. Hadi videoya geçip bu çılgın aracı izleyelim.Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.