Oto Kokpit

Bayanlar İçin Tasarlanan Pembe Zotye SR9

Erkekler için otomobil seçmek zor olmuyor. Çünkü fazlasıyla seçenek var. Fakat bayanlar için durum pekte öyle değil. A segmenti araçlar ya da crossover SUV’ler bayanların ilgi alanına girse de bazı markalar ilgi çekici adımlar atabiliyor. Çinli otomobil üreticisi Zotye ürettiği pembe renkli SUV modeli ile bu markalar arasına girdi. Pembe renkli Zotye SR9 ile hanımların kalbini fethetmek isteyen bunu iddialı ama bir o kadar da kopyacı şekilde yapmış. İşte detaylar…

Pembe Zotye SR9
Çinli otomotiv markasının üretmiş olduğu Zotye SR9 adlı modeli, daha önce Porsche Macan’a benzediği için çokça eleştirilmişti. Aslında fazla şaşırmamak lazım. Çinlilerin taklit ürünlerinin girmediği sektör kalmadı. Ucuz iş gücününü iyi şekilde değerlendiriyorlar ve ortaya ilgi çekici ürünler de çıkarıyorlar. Neyse ekonomi tartışması yapmaya gerek yok. Biz pembiş Zotye’mize dönelim.

Pembe Zotye SR9 Kokpiti

Çinli üretici Zotye, bir değişim yapalım demiş ve bayan kullanıcıların ilgisini çekmek adına Pembe rengi konsept olarak temel alan SR9 modelinin özel bir versiyonunu üretmiş. Dışta rengin dışında ilgi çekici ciddi fark yok. Fakat iç mekanda krem rengi ile pembenin çok başarılı kullanılmış uygulaması göze çarpıyor. Porsche Macan’ın kopyası olan iç mekanda kokpitin üst kısmı, kapı trimleri, vites topuzu, orta konsol çerçevesi, ön ve arka kol dayama alanları ve koltuklardan tavana kadar birçok noktada pembe rengin kullanımı başarıyla uygulanmış. Onun dışındaki alanlar krem rengine sahip ve aracın genel bütünlüğü ile başarılı bütün oluşturmuş. Bu arada motoru da merak edenler için 2.0 litrelik turbo benzinli motorun 190 PS güç ürettiğini ayrıca belirteyim.

Son olarak aracın fiyatına gelelim. Zotye, ülkemizde satışı olmayan bir otomobil markası. Kendi ülkesinde satışta olan bu aracın TL bazında karşılığı 95.000 TL civarında oluyor. Fakat ülkemizde satışı olmadığı için fazla heveslenmeyin kızlar :(. Bu fiyatla Türkiye’de satışta olsa yine çok iyi. Çünkü Porsche Macan 4 kat daha pahalı! Hadi görsellere geçelim.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.