Oto Kokpit

Audi’nin Formula E Aracı “e-tron FE04” Tanıtıldı

Audi’nin Formula E Aracı “e-tron FE04” Tanıtıldı

Elektrikli otomobiller gün geçtikçe gelişmeye devam ediyor ve sadece hayatımıza değil motor sporlarına da giriyor. Bu yeniliklere büyük markalar kayıtsız kalmıyor ve Formula E için araçlar geliştirip kendilerine bu kulvarda yer edinmeye çalışıyor. Audi‘de böylesine büyüyen ve gelişen sektöre kayıtsız kalmadığını tamamen elektrikli yarış otomobilie-tron FE04” modleini görücüye çıkardı. İşte detaylar…

Audi Formula E Aracı e-tron FE04

Aud’nin Formula E’ye giriş yapacağı bu aracı Almanya’nın Neuburg kentinde tanıtıldı. 2018 Formula E için kolları sıvayan Alman üretici, tek vitesli olarak ürettiği Audi e-tron FE04 ile şampiyonluk için mücadele edecek. İlk yarışın tarihi de belli oldu. 2 Aralık 2017 tarihinde başlayacak olan yarış Hong Kong’da start alacak.

2025’e kadar 20 elektrikli model geliştirecek
Audi Frankfurt Uluslararası Otomobil Fuarı’nda (IAA) hibrit ve tümüyle elektrikli otomobillerden oluşan 20 yeni modeli 2025 yılından önce ürün gamına ekleyeceğini duyurmuştu. Motor ve şanzıman kombinasyonu ise, Audi e-tron FE04’ün temel taşlarından biri. Audi mühendisleri motor-jeneratör ünitesi tasarlarken, çok daha yüksek verimlilik hedefinden yola çıktı. 2017/2018 sezonunda Team Audi Sport ABT Schaeffler, motorun ürettiği gücü tekerleklere aktarmak için tek vitesli ve yüksek verimliliğe sahip bir şanzıman kullanacak.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.