Oto Kokpit

Audi’nin En Çok Satan Modeli Çeyrek Asrı Devirdi

Audi’nin En Çok Satan Modeli Çeyrek Asrı Devirdi

Premium D segmentinin en seçkin modellerinden birisi olan Audi A4 çeyrek asrı devirdi. Audi ailesinin en çok satan modeli olan Audi A4 25. yaşını kutluyor. Bu zamana kadar 7.5 milyon adetlik satışı ile ailenin en çok satılan modeli olan Audi A4, beşinci nesliyle varlığını sürdürüyor.

Audi A4 25 Yaşında

Audi A4, 1994 yılında Audi 80 modelinin yerine üretildi. B5 kodlu kasayla yollara çıkan ilk nesil A4 1.6 milyon adet üretildi. 2000 yılında B6 kodlu ikinci nesil A4 ile başarı çıtasını yükselten Alman firma, 2004 yılında üçüncü versiyonu, 2008 yılında ise dördüncü kasasını üretti. 2015 yılında ise B9 kodlu son jenerasyon gün yüzüne çıktı ve 25 yıllık bu serüvende 7.5 milyonluk adet satış gerçekleştirerek Audi’nin en çok satan modeli oldu.

Şu an beşinci kasası ile varlığını devam ettiren Audi A4’e talep hiç bitmedi. Özellikle Çin, Almanya ve ABD’de hala Audi’nin en çok tercih modeli konumunda.

Almanya’das atılan her 5 Audi’den biri, A4.

Sadece Çin’e özel üretilen uzun dingilli A4, Çin’de en çok tercih edilen Audi modeli…

Bugüne kadar 7,5 milyon adet satılan A4, Avrupa ve ABD pazarı için Almanya’daki Ingolstadt ve Neckarsulm fabrikalarında, yerel pazarlar için Çin’deki Changchun ve Hindistan’daki Aurangabad üretim merkezlerinde de üretiliyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.