Oto Kokpit

Audi’nin Daha Önce Böyle MPV Modelini Görmediniz?

Audi, şimdiye kadar MPV sınıfında araç ile karşımıza çıkmadı. Ama karşımızda duran yüksek sesle “ben Audiyim” diyor. Peki bu nasıl mümkün?


Audi SQ5, Seat Alhambra

1996–2009 yılları arası üretilen 7M kodlu ilk nesil SEAT Alhambra üzerinde hayran bırakacak değişim yapılmış. Aslında projenin mantığı oldukça basit. Audi SQ5‘i alıp Alhambra modeli ile uyumunu sağlamak. Dile basit ama yapması çok büyük emek ister. Öyle de olmuş ama ortaya çıkan araç MPV sevmeyenleri bile kıskandıracak cinsten olmuş.

Detaylara bakalım.
Seat alhambra üzerindeki bu başarılı proje kapsamında araç için renk değişimi yapılmış ve Audi SQ5’in hakkını verecek hale getirilmiş. Son yine bu aracın farları, stopları, panjuru, tamponu ve akla gelecek her türlü dış parçaları sökülüp eski nesil bu MPV modeline takılmış. Bunlar arkadaşları kesmemiş birde 2.0 tdi 242 ps 532 nm tork güç üreten motoru kalbine yerleştirmişler. Bu da kesmemiş, aracı dizginlemek için önlerde 345 mm çapa sahip porsche 911 fren diskleri, arkada ise 330 mm çaplık golf r32 fren diskleri kullanılmış. Biraz daha sportif dursun ve yolda da iyi tutunsun diye 3.5 mm spor yay takılmış. Dışı ve motoru tamamladıktan sonra sıra iç mekana gelmiş. Yine audi konsolu, direksiyon simidi gösterge paneli gibi parçalar kullanılmış. Tüm bunları topladığımız zaman ortaya sıra dışı ve bir o kadar da can yakan bu aile aracı çıkmış. Bu tarz araçları sevmem ama açıkçası bu otomobile sahip olmak isterdim. İkinci el satış sitesinde 14.500 euro’dan satışa çıkarmışlar. Aynı sitede SQ5’in fiyatı 4 kat daha fazla olduğu bilgisini de fazladan paylaşayım ve görsellerle baş başa bırakayım.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

[single_loop]