Oto Kokpit

Araç Yedek Parçalarını Eşya’ya Döndüğü 9 Özel Kare

Araçlarımız belli bir kilometreden sonra parçaları yıpranır ve değişim ister. Eskileri atılır ve yenileri gelir. Bazende tamamen ömrünü tamamlar ve kaderine terk edilir ya da preslenerek farklı şekilde sektöre kazandırılır. Bazende onlardan sanat ortaya çıkarılır ve günlük kullandığımız eşyalara dönüştürülür. Sizler için hazırlamış olduğum bu özel yazı da birbirinden farklı 9 karede araç yedek parçalarının nasıl eşyaya dönüştüğünü paylaşacağım. Hadi bir alta geçelim ve teker teker bakalım.


1-Fardan Masa Lambası: Süspansiyonlar kullanılarak krom kaplı bu masa lambası otantik olmasıyla birlikte şıkta duruyor.
Fardan Masa Lambası

 

2-Şanzıman Aksamı ve Benzin Pompasından  Lavabo: Sanırım aralarında en ilginçlerinden birisi budur. Renk uyumunu başarıyla yakalayan kişi, bir benzinlikte ya da sanayi lavabosunda yer alması gereken uygulama yapmış.

Şanzımandan Lavabo

 

3-Eski Jeep artık Çalışma Masası: SUV dünyasına uzun süre hizmet etmiş olan Jeep marka bir aracın ön aksamından birkaç parça, artık çalışma masası olarak hizmet etmeye devam ediyor.

Jeep'ten Çalışma Masası

 

4-Pistonlardan Salon Sehpası: 9 adet pistonu alıp çok şık sehpa yapmışlar. Ömrünü tamamlamış mı yoksa sıfır piston mu bilmiyorum ama üzerindeki emek takdire şayan.

Pistonlardan Salon Sehpası

 

5-Emniyet Kemeri Tokasından Anahtarlık: Sanırım aralarında en ucuza mal edilecek çalışma budur. Sıfır emniyet kemeri tokası fiyatları öyle uçuk rakamlarda değil. Alınıp uygulanabilir. Deneyen olursa fotoğraflarını bekleriz.

Emniyet Kemeri Tokalarından Anahtarlık

 

6-Eksantrik Mili Artık Masa Lambası: Motorun en önemli parçalarından birisi olan eksantrik mili, kaput altında ömrünü tamamlamış olabilir. Fakat kirlerinden arındırıldıktan sonra çokta güzel masa lambası olabilir. İşte size en güzel örneği. Fakat tornacıda elden geçip ustalık isteyen işlemler görmeli.

Eksantrik Milinden Masa Lambası

 

7-Jaguar’ın V12’si Masa’ya Dönüşmek Üzere: Camını koymamış olsalar da bu uygulama aralarında en iddialılarından birisi olmuş. Gerçi bunu kaput altında görmeyi tercih ederdim. Yine de efsane olmuş.

Jaguar V12 Motordan Masa

 

8-Bir Başka Piston:Birkaç kaynak uygulaması ve üzerine ahşap ile suvara asabileceğiniz, üzerinde farklı aksesuarlar koyabileceğiniz rafa bakıyorsunuz. Bitmiş pistonları atmayalım böyle değerlendirelim.

Araç Yedek Parçalarından Eşyalar

 

9-Finali Şanzıman ile yapıyoruz: İkinci sıradaki uygulamanın mantığında yapılmış ama daha sade ve şık şekilde tasarlanmış bu lavabo’yu evde kullanmaya hanımlar pek sıcak bakmasa da otomotiv sektörüne hizmet eden birçok kurum ve kuruluşta kullanılabilir.

Araç Yedek Parçalarından Eşya

 

Şimdilik bu kadar. En kaliteli otomobil içeriklerini sunmaya devam edeceğiz. Bizi facebook sayfamız üzerinden takip etmeyi unutmayın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }