Oto Kokpit

2024 Yeni Kasa Toyota Prius (MK5-XW60) Teknik Özellikleri ve Fiyatı

Toyota, 2022 kışında piyasaya sürülecek Seri Paralel Hibrit modelleri ve 2023 baharında piyasaya sürülecek Plug-in Hibrit modelleri ile tamamen yeni Prius’u dünya çapında ilk kez tanıttı.

Latince ’de ‘’önce gitmek’’ anlamına gelen Prius, olağanüstü yakıt verimliliğine sahip yeni bir eko-araba olarak piyasaya sürülmesinden bu yana geçen 25 yılda hibrit modellerin genişlemesine öncülük etti.

2024 Yeni Kasa Toyota Prius (MK5-XW60) Teknik Özellikleri

2024 Yeni Kasa Toyota Prius Teknik Özellikleri

Orijinal Prius ’un imza tek biçimli silüetini devralan yeni Toyota Prius, ikinci nesil TNGA platformundaki düşük ağırlık merkezi ve geniş çaplı 19 inç jantlar sayesinde daha da şık orantılarla yeniden doğdu.

İç mekân baştan sona siyah tonlar ve uyumlu gösterge paneli ve koltuk dikiş kaplamalarıyla birlikte gelir. İç mekân, sportiflik ve yeni bir incelik arasında bir denge sağlıyor.

Toyota’nın ilk 2,0 litrelik Plug-in Hibrit Sistemi ile birlikte gelir. Önceki modelle aynı yakıt verimliliğini korurken 164 KW’a kadar maksimum sistem çıkışı sağlar. Bu versiyon, 0-100 km/s hıza 6,7 saniyede ulaşan güçlü ivmesiyle olağanüstü dinamik performansa sahiptir.

2024 Yeni Kasa Toyota Prius (MK5-XW60) Özellikleri

Sürüş menzili önceki modele göre yaklaşık %50 daha yüksek.

Yeni Prius‘un bu versiyonu, en yeni Seri Paralel Hibrit Sistemini kullanır. 2,0 litrelik versiyon için maksimum sistem çıkışı, önceki modele göre 1,6 kat daha yüksek olan 144 Kw ile sportif bir dinamik performans sağlıyor.

Bu model, iki adet 100 VAC/ 1.500 W aksesuar elektrik prizi ile donatılmıştır; biri orta konsolun arkasında ve biri kargo alanında. Kullanıcılar, motoru çalıştırmak zorunda kalmadan yalnızca aküden güç kullanan BEV harici güç kaynağı modunu veya kalan güç çok düşükse aküyü motordan yeniden şarj eden modunu seçebilir.

2024 Yeni Kasa Toyota Prius (MK5-XW60) Kokpiti

Yeni Toyota Prius ayrıca kabin içinde bir özgürlük hissi yaratmak için tamamen açılabilen panoramik tavana sahiptir. PHEV modelleri, güneş enerjisinin elektriğe daha verimli bir şekilde dönüştürülmesini sağlayan ikinci nesil bir solar şarj sistemi ile donatılmıştır. Bu, yılda 1.250 km’ye kadar sürüşe eşdeğer güç üretir. Park halindeyken üretilen elektrik gücü, sürüş aküsünü şarj etmek için kullanılır, sistem yalnızca sürüş için değil aynı zamanda klima ve diğer işlevler içinde elektrik sağlar. Sürüş sırasında üretilen elektrik gücü, yardımcı akü sistemini desteklemek için kullanılır.

2024 Yeni Kasa Toyota Prius Fiyatı

2024 model Prius ‘un fiyatıyla alakalı resmi bir bilgi paylaşılmadı ancak sektör kaynaklarının verdiği standart fiyatı 30.000 doların altında olacak.

En üst sürüm paketi ise 40.000 doları aşacağı yönünde.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }