Sürücü Kursları Rehberi

2021 Yeni Mercedes-Maybach S-Serisi Özellikleri – Fotoğrafları

W223 kodlu yedinci nesil S serisinin yollara çıkmasından sonra şimdi de 2021 yeni Mercedes-Maybach S-Serisi tanıtıldı. Yeryüzünün en lüks sedan otomobillerinden birisi olarak kabul edilen Maybach serisinin bu son versiyonuna hayran kalacaksınız. İşte detaylar…


2021 Yeni Mercedes-Maybach S-Serisi Teknik Verileri

Yeni Mercedes-Maybach S-Serisine dair Alman firma uzunca özellik listesi açıklamış. Standart E ya da S serisinde yer alan özellikleri bu yazımızda tekrar etmeyeceğiz. Bu aracı temel ve özel hatlarıyla gelin yakından tanıyalım.

Teknik Verileri
Yeni Mercedes-Maybach S-Serisi, standart S serisine göre 18 santim daha uzun şasi ile üretilmiş. 5469 mm uzunluğa, 1921 mm genişliğe ve 1510 mm yükseklik değerlerinde olan Maybach S-Serisinde hafif hibrit destekli motorlar kullanılacak. Bu ünitelere 9 ileri G-TRONIC şanzıman eşlik edecek. Henüz motorlar netleşmediği için bu kısmı hızlı geçeceğiz.

2021 Yeni Mercedes-Maybach S-Serisi

2021 Yeni Mercedes-Maybach S-Serisinin Eşsiz Donanımları
Yıldızın son noktasını temsil eden bu araçta 19, 20 ve 21 inçlik jantlar sunulacak.

Tavan ve tavanın altı farklı olmak üzere 10 farklı renk seçeneğiyle alınacak.

Yeni Maybach S-Serisinin far yapısında 253 ledli Dijital Aydınlatma teknolojisine geçilmiş.

Koltuk ısıtma ve soğutma zaten standart olarak gelen 2021 Maybach S-Serisinin arka kol dayamasında bile soğutma özelliği var.

2021 Yeni Mercedes-Maybach S-Serisi Kokpiti

W223 S serisi ile dijital kokpite geçilmişti. Bu araçta da 12.8 inçlik OLED orta ekran ve 12.3 inçlik 3D dijital gösterge ekranı kullanılmış.

2018’de tanıtılan MBUX (Mercedes-Benz Kullanıcı Deneyimi) sisteminin ikinci nesli bu araçta kullanılmaya başlanmış.

Böylesine enfes otomobilde müzik keyfi de aynı kalitede olmalı. Bunun için Burmester’ın 4D surround ses sistemi görevi üstlenmiş.

Sürüş konforunda AIRMATIC havalı süspansiyonlarla birlikte çalışan E-ACTIVE BODY CONTROL aktif süspansiyon sistemi sorumluluğu üstüne almış. İpeksi sürüşün kilit noktası işte bu ikiliden geçiyor.

Kabin içi sessizliği sağlaması için Burmester ses sisteminin de görev aldığı aktif yol gürültü engelleyici görev yapıyor ve ters frekansı 20 ila 180 km/s hız aralığında sunuyor.

Yeni Mercedes Maybach S

2021 Mercedes-Maybach S-Serisi ile Alman firma DRIVE PILOT sistemini bir takım kısıtlamalarla tam kullanıma geçmeye hazırlanıyor. Markanın otonom sürüşü karşılayan bu özelliği 2021 yılının ikinci yarısından sonra yasal hız seviyesi olan 60 km/s hıza kadar sürücüsüz sürüşü gerçekleştirecek.

Güvenlik kısmında ise güncel sürüş destek asistanlarının hepsi yeni Mercedes-Maybach S-Serisinin emrine sunulmuş ve bu süper lüks otomobilde 18 hava yastığı bulunuyor.

Genel hatlarıyla 2021 yeni Mercedes-Maybach S-Serisinin özelliklerinden bahsettik. Henüz aracın fiyatı belli değil. Sırada foto galeri var.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git