Oto Kokpit

2021 Yeni Mercedes-AMG GLS 63 Özellikleri Açıklandı

Herkesin merakla beklediği Mercedesi’in AMG GLS 63 modeli, 2019 LA Auto Show’da sunuldu. Lüks ve güçlü bir yaşamı temsil eden SUV, devasa görüntüsüyle görenlere çelikten bir kale hissiyatı yaşatıyor. 4.0 litrelik güçlü V8 motoru, 612 ps güce sahip ve ayrıca entegre EQ Boost’a sahip. Hibrit desteği alan SUV, 22 ps’lik alt devirlerde maksimum performans sağlayan EQ Boost ile toplamda 850 nm torka sahip. Bu durumda elinizin altında devasa bir hız makinesine sahip olduğunuzu sürekli olarak hatırlayabilirsiniz. Gelin 2021 yeni Mercedes-AMG GLS 63 modelini yakından tanıyalım.

2021 Yeni Mercedes-AMG GLS 63

Araçta bildiğimiz özelliklere ek olarak yol ve sürüş konforunu arttırmak adına geliştirilen Avtive Ride Control havalı süspansiyonlar da bulunmaktadır. Araca mükemmel bir çekiş desteği sağlayan 4Matic sistemi, en zorlu ve yağışlı havalarda dahi aracın asfalta sağlam bir şekilde tutunmasını sağlıyor.

Dış Özellikleri

Yeni Mercedes-AMG GLS 63 Özellikleri

Aracın dış özelliklerinde ise AMG uyarlamalı bir tasarım olduğunu görüyoruz. Dış kısımda, göz alan kromlu dikey panjurlu AMG tarzı ızgara tasarımı yer alıyor. Multibeam LED farlar ise diğer modellerde de yer alan standart bir parça. Araca entegre parlak siyah jetwing, ön ayırıcı, sportif yan hava girişleri, AMG arka önlüğü, dikdörtgen egzoz boruları ile yeni bir AMG modeli olduğunu belli ediyor. Aynı zamanda araçtaki aerodinamik tasarım, aracın inanılmaz hızlarda jilet gibi kaymasını sağlıyor. Bu nedenle engebeli koşulları seven ve aynı zamanda hız tutkunu olanları için adeta bir offroad aracı diyebiliriz.

21 inç 10 kollu alaşım jantlar araca lüks bir hava katmış durumda. Özelleştirmek için 23 inç çaplı altı farklı tekerlek seçeneği de mevcut durumda. Aynı zamanda aracı daha fazla özelleştirmek isteyenler için AMG Gece paketi de bulunuyor. Bu pakette siyah krom borular, mat siyah AMG jantlar ve pencerelerin çerçevelerinde karartılmış malzemeler kullanılabilir.

İç Özellikleri

2021 Yeni Mercedes-AMG GLS 63 Kokpiti

Araçta bu özelliklere ek olarak Aktif Mesafe Yardımı Distronic ve Aktif Sürüş Desteği Distronic gibi sürüş destek sistemleri de yer almaktadır. Bu nedenle kolay kullanım özelliğine sahip. Aynı zamanda en üst düzey versiyonda olan MBUX eğlence sistemi, aracı ayarlanabilecek noktalarına kolay bir şekilde erişmek için tasarlanmış. Aracın iç kısmında ise AMG spor pedallar, AMG yazısı ile aydınlatılan kapı eşiği panelleri, AMG siyah renkli paspaslar ve dört ekran çeşidine sahip AMG gösterge paneli yer alıyor. 7 kişiye kadar rahatlıkla alabilen geniş kapasite, aracın içerisinde rahatlıkla yol almanızı sağlıyor.

Kısaca lüks ve hız tutkunları için araçta yok yok. E yanına AMG desteğini de alınca araçtaki rekabet edilemez güç, kullanıcısına maksimum performansı sağlıyor. Son olarak yeni Mercedes-AMG GLS 63 modelinin fotoğraflarına bakalım.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }