Sürücü Kursları Rehberi

2021 Yeni Lexus LS Özellikleri ile Tanıtıldı

Teknolojik görünümü ile diğer araçlardan kolaylıkla ayrılan Japon otomobil markası Lexus, büyük bir makyaj ile karşımıza çıkmış durumda. Hoş görünümlü bir sedan olan 2021 yeni Lexus LS otomobil severlerin beğenisine sunuldu ve yenilenen özellikleri ile dikkat çekti. Kısa süre önce tanıtılan Lexus IS ile benzer bir stile sahip olan LS, dış ve iç güncellemelere ek olarak konfor, sessizlik ve genel iyileştirme açısından daha iyi bir seviyeye getirildi.

2021 Yeni Lexus LS Özellikleri

Tasarımı yenilenen Lexus LS, L şekilli DRL’lere sahip 3 ampüllü farlar ve alt kenarlarında kare yan girişleri ile krom kaplamaya sahip yenilenmiş bir görünüm ile otomobil sevenlerin karşısında duruyor. Aracın karizmatik ızgara ağının da koyu metal bir renge kavuştuğunu söyleyebiliriz.

Aracın iç mekanında yapılan değişikliklere bakılacak olunursa karşınıza yeni 12,3 inçlik bir dokunmatik ekran çıkıyor. Bu ekran sayesinde Smart Device Link, Apple CarPlay ve Android Auto araçta yer alıyor diyebiliriz. Eski haline göre aracın direksiyon simidindeki ve orta konsolundaki kumandaların siyah renk ile bezendiğini söylemeliyiz.

2021 Yeni Lexus LS

Gelişmiş sürüş sistemi ile donanımı da daha iyi bir hale getirilen Lexus LS, otobanlarda ve diğer yollarda şeridinde tutma, araç araca mesafeyi koruma, şerit değiştirme gibi sürüş özellikleri ile desteklendi. Araç içerisindeki Advanced Park sistemi sayesinde, aracı otomatik olarak park etmek adına entegre kameralar ve ultrasonik sensörler araç içerisinde yer almaya başladı. Son olarak da aracın artık daha büyük bir dijital dikiz aynasına ve BladeScan AHS yani Uyarlanabilir Uzun Far Sistemi’ne sahip olduğunu söylemekte fayda var.

2021 Yeni Lexus LS Kokpiti

Lexus’un amiral gemisi sedanı 2021 Lexus LS’in adeta güncellenmiş bu versiyonu, Japonya’da 2020 yılının sonlarına doğru satışa sunulacak.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git