2019 Dünyanın En Değerli Otomobil Markası Toyota Oldu

Forbes dergisinin her yıl yayınladığı ve bütün endüstri kuruluşlarını kapsayan en değerli markalar araştırmasının sonuçları açıklandı. Buna göre “2019 Dünyanın En Değerli Otomobil MarkasıToyota oldu.


2019 Dünyanın En Değerli Otomobil Markası

En saygın ekonomi dergilerinden olan Forbes, bu yıl ki değerli markalar araştırmasında otomotiv sektörünün en değerlisi olarak Toyota’yı seçti.

Dergi, bu seçimi yaparken markaların son üç yıldaki kazanımlarının ve endüstrideki başarılarının dikkate aldı. Bu kapsamda Toyota 44.6 milyar dolarlık marka değeriyle geçen yılki değerini korumuş oldu.

Dünyanın en değerli otomobil markası seçilen Toyota, 2018 yılında en yakın rakibinden 1 milyon 300 binden daha fazla satış gerçekleştirerek dünyanın en çok tercih edilen otomobil markası da olmuştu. Geçtiğimiz yıl dünya toplamında 8 milyon 91 bin 277 adetlik satış gerçekleştirerek “lider marka” unvanıyla sektördeki gücünü bir kez daha kanıtlayan Toyota aynı zamanda herkes için hareket özgürlüğü sağlayan çözümler üreterek teknoloji konusunda da başarısını ortaya koyuyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git