Sürücü Kursları Rehberi

1233 Beygirlik 2021 Czinger 21C Özellikleri ile Tanıtıldı

Yüksek performans sunan spor arabaların tasarımı ve üretiminde dünyanın en iyisi olmayı hedefleyen Czinger markası bu doğrultuda çok büyük bir atmış durumda. 2021 Czinger 21C inanılması güç bir performans düzeyi ile karşımızda. Üreticiler tarafından “hiper araba” olarak tanımlanan bu canavar tam 1233 beygir gücüne sahip. Bu beygir gücü ile birlikte aracın 0’dan 100 km/s hıza ulaşmasının ise yalnızca 1,9 saniye sürdüğü belirtiliyor.

1233 Beygirlik 2021 Czinger 21C

Spor arabalar 100 km/s hıza 2 saniyenin daha altında bir sürede ulaşmayı daha önce de başardı. Özellikle Tesla tarafından sunulan Roadster modeli de aynı sürede 100 km/s hıza ulaşıyordu. Bu kategorideki rekor ise 1,69 saniye ile Aspark Owl modeline ait. Ancak daha düşük sürelerde bu hıza ulaşabilen araçların olması Czinger 21C modelinin olağanüstü bir otomobil olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

2021 Czinger 21C 0-100 km/s

İçten Yanmalı Motora Duyulan Sadakat
Hız rekorlarını kırmak için üretilen araçların belirli bir ortak özelliği bulunuyor. Son yıllarda bu araçların tamamı elektrikli motorlar tarafından hareket ettiriliyorlar. Otomobil yakıtlarına olan bakış açısının kötüye gitmesi ve teknolojinin elektrikli motorlar üzerinden ilerlemesi birçok markayı bu yönde çalışmalara itti. Ünlü markaların tamamı elektrikli motorları kullandıkları arabalar ile en hızlı olmak için savaş veriyor.

1233 Beygirlik 2021 Czinger 21C Kokpiti

Czinger 21C ise bu istatistikleri sunmasına rağmen hâlâ içten yanmalı motor kullanan tek model. Bu motor tipine olan sadakati aracı diğer rakiplerinden ayırıyor. Bunun avantajları ve dezavantajlı bulunurken bunları düşünmek ve karar vermek aracın kullanıcılarına bırakılıyor. Yeryüzünde yer alan en hızlı araçlardan bir tanesini kullanmak isterseniz tercihiniz kesinlikle Czinger 21C olabilir. İlk gördüğünüz anda sizlere bu hızlara çıkabildiği hissettirecek ve beklentilerinizi her zaman karşılayabilecektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git