Yüksek Performansın Tarihini Yazan BMW M Serisi

BMW’nin; M1 modeli ile yalnızca profesyonel yarışlar için özel bir otomobil tasarlayıp, üretmeye başlamasının üzerinden neredeyse 40 yıl geçmiş durumda. M1’in klasikler arasında yer alan ikonik tasarımını ve performansını başarılı bir şekilde yollara yansıtan , günümüzde cabrio’dan coupe’ye, arazi aracından sedan’a farklı beklentileri karşılayabilecek birçok model içeriyor. İç tasarım, motor seçenekleri, dış modifikasyon ve aerodinamik olmak üzere tüm detayların yarış deneyimini kusursuz bir şekilde yollara aktarmak için tekrar gözden geçirildiği BMW M otomobillerinde benzersiz performans deneyimi sunan gerçek anlamda özel araçlar yer alıyor.

BMW M Serisinin Yarışçı Ruhunu Başarıyla Günümüze Taşıyan BMW M3

BMW M Serisi

İlk BMW M3 versiyonu olan E30, özellikle tasarım açısından 80’li yıllara damgasını vuran mükemmel çizgilerini güncel versiyonlarda da korumaya ve geliştirmeye devam ediyor. M3’ün E46 ile birlikte başlayan ve bu modelin imzası haline gelen özgün Powerdome kaput dizaynı, yüksek performanslı motora daha fazla yer açarken, ortaya oldukça estetik bir görüntünün çıkmasını da sağlıyor. Genel olarak tasarımda fark yaratan kabartmalı gövde, siyah krom kaplama çift egzoz, 20 inç hafif jantlar, karma lastikler, sportif kokpit ve deri koltuklara ek olarak 450 beygir gücündeki M motor, BMW M3’ü her adımda daha da kusursuz yapıyor.


 

Her Koşulda Her Açıdan Rekabeti Yükselten BMW X5 M

 

BMW M Serisi’nin yarışçı karakterini, her koşulda kullanılabilen arazi aracıyla buluşturan X5 M, güçlü duruşu ve özellikleriyle fark yaratıyor. Arazi araçlarında oldukça nadir rastlanan yarış ruhuna sahip çizgileri ve performans değerlerini bir arada sunan BMW X5 M ile gerek şehrin sokaklarında gerekse de doğanın zorlu koşullarında heyecan verici bir sürüş deneyimi yaşamak mümkün.

 

BMW 5 Serisi’nin En Güçlüsü M550d

 

BMW 5 Serisi’nin elegant duruşunu 462 beygir M motor ile harmanlayan BMW M550d, böylece her zaman yarışa hazır klas bir otomobil modeline dönüşüyor. Sınıfında lider ve örnek bir seçenek olan BMW M550d, bu özelliğini M Performance TwinPower Turbo motordan adaptif M süspansiyona, deri direksiyondan M Sport frenlere kadar onlarca eşsiz ayrıntıya borçlu. M550d’nin sunduğu diğer bir avantaj ise sedan araçta akıllı dört çeker sistemi xDrive teknolojisinin de bulunuyor olması. Böylece BMW M550d, yol ve hava şartlarına bağlı olarak ihtiyaç duyulan en doğru itiş biçimini kendisi ayarlayabiliyor. Ek olarak, xDrive özellikli BMW M5 modeli ise daha önce akıllı dört çeker sisteminde olmayan bir özelliği; istediğiniz zaman aracı dört çekişli veya sadece arkadan çekişli hâle getirebilme ayrıcalığını sunuyor.

 

Her şeyin mümkün olduğu bir rüya şehri: M Town

BMW’nin M tutkunlarına özel olarak yarattığı ütopik M şehrinde normal hayatta yasak olan şeyler serbest oluyor. Örneğin kahvenizi yalnızca drift yaparak alabiliyorsunuz, hız limiti tersten işliyor, asfaltlar pürüzsüz… M Town’un sakinleri web sitesi üzerinden kendi pasaportlarını oluşturup dünya haritası üzerinde yerlerini işaretleyebiliyor.M Town’a varış yapmak için  .

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

4 + fourteen =

Sayfa başına git