Oto Kokpit

Elektrikli 2023 Yeni Volkswagen ID. Buzz Özellikleri ile Tanıtıldı

Volkswagen elektrikli modellerine yenisi daha eklendi. Üstelik ticari sınıf için üretildi. Yeni Volkswagen ID. Buzz çok iddialı teknik ve donanım alt yapısıyla geliyor. Daha önce Volkswagen başarılı elektrikli modeller üretmişti. ID. Buzz bu iddiayı devam ettirecek. 0,285 cd sürtünme katsayı değeriyle sınıfında bir otomobil kadar iyi sürtünme değerine sahip olan ID. Buzz modelini gelin yakından tanıyalım.


2023 Yeni Volkswagen ID. Buzz Özellikleri

ID Buzz ve Buzz Cargo olmak üzere iki farklı kasa tipiyle gelen bu elektrikli ticari aracın teknik verileriyle başlayalım.

4712 mm uzunluğa, 2988 mm aks aralığına, 1937 mm yüksekliğe ve 1985 mm genişliğe sahip olan Volkswagen ID. Buzz, 11.1 metrelik dönüş çapıyla zorlu dönüşleri başarıyla gerçekleştirebiliyor.

Volkswagen ID. Buzz Bagajı

Koltuklar dik pozisyonda 1.121 litrelik yükleme imkanı sunan bu aracın ikinci koltuk sırası yatırıldığında bu alanı 2.205 litreye kadar çıkabiliyor. Ayrıca Buzz Cargo adlı modeli de 1.000 kg’a kadar römork çekme kapasitesi sunuyor.

77 kWh bataryaya sahip olan elektrikli minibüs, 150 kW (204 ps) elektrikli motorla 145 km/s maksimum hıza çıkabilecek. 170 kw’a kadar hızlı şarj desteği sunan Volkswagen ID. Buzz, DC hızlı şarj alanında 30 dakikada %5’ten %80’e kadar dolumu gerçekleştirebilecek.

Yeni Volkswagen ID. Buzz Kokpiti

Volkswagen ID. Buzz donanımlarına dair şimdilik fazla bilgi paylaşmayan Volkswagen, öne çıkan özellikler arasında;

Car2X ile alt yapısı destekli araçlarla 800 metrelik alanda haberleşme özelliği,
Opsiyonel olarak 30 renge kadar iç ambiyans aydınlatması,
We Connect 5 üzerinden kablosuz güncelleme imkanı,
şerit takip asistanı,
aktif frenleme sistemi ve birçok ADAS donanımların olacağını belirtti.

Son olarak yeni Volkswagen ID. Buzz için ön satışlar Mayıs ayında başlayacak ve teslimatlar 2022 Sonbaharında gerçekleşecek. Sırada aracın fotoğrafları var.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.