Oto Kokpit

Yeni Volkswagen California XXL Özellikleri ile Tanıtıldı

Volkswagen ailesinin karavan kimliğini yıllardır önde tutan California modeli için şimdi çok daha büyük ve işlevsel versiyonu olan yeni Volkswagen California XXL modelini tanıttı. İşte detaylar…


Yeni Volkswagen California XXL Özellikleri

Grand California olarak lanse edilen aracın 600 ve 680 olmak üzere iki farklı şasili versiyonu bulunuyor. Crafter modeline benzerliğiyle dikkat çeken California XXL, alt yapısını bu araca borçlu. Standart olarak sunulan özelliklere baktığımızda;

VW Grand California 600, 6 metre uzunluğa, 1.8 metre genişliğe ve 3 metre yükseklik değerlerine sahip olup bir karavanın sahip olması gereken donanımları barındırıyor. Bunlar arasında 195×140 cm boyutlarında iki yetişkin için yatak, 70 litrelik buzdolabı, gazlı ocak, lavabo, tam donanımlı banyo,100 litre temiz su, 90 litre atık su deposu özelliklerine sahip.

Yeni Volkswagen California XXL Karavan

Grand California 680 ise 6.8 metre uzunluğa, 1.8 metre genişliğe ve 2.8 metre yüksekliğe sahip olup 200×170 cm ebatlarında iki yetişkin için yatak, California 600 modeline ek olarak 80 cm’lik ekstra uzanma alanı, yaşam alanında usb, 12 V ve 230 V girişleri bulunuyor.

Yeni Volkswagen California XXL

Ayrıca bu iki araç için Wifi yönlendirici, uydu anteni, TV, arka alanda ek yerler bulunuyor. Yeni Volkswagen California XXL‘in kaputu altında 2.0 litrelik TDI dizel motor sunulacak ve 177 PS güç üretecek. 4MOTION adlı dört tekerlekten çekiş sistemine de sahip olan California XXL, için şimdilik aktaracaklarım bu kadar. Aracın Avrupa satış fiyatı açıklanmadı. Ayrıca performans verileri de netleşmedi. Özellikle yakıt tüketim değerleri merakla bekleniyor. Gelişmeler olursa paylaşacağım.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }