Oto Kokpit

Yeni Suzuki Brezza SUV Özellikleri – Türkiye’de Satışa Çıkacak Mı?

Suzuki Brezza 2016 yılından bu yana yollarda olan ve Türkiye’den de yakinen takip edilen bir model olarak dikkatleri üzerinde çekmekteydi. Hali hazırda ülkemizin de içinde bulunduğu Doğu Avrupa ülkeleri arasında; Jimny, Grand Vitara, Vitara, Swift ve S-Cross modellerinin satışına devam ediliyor.

2023 Yeni Suzuki Brezza Fotoğrafları

Yıllara bağlı olarak bazı modeller artık üretilmese de, ülkemizde Vitara Brezza tanıtımı yapılmadı. Son olarak Suzuki çalışanları tarafından sızdırıldığı düşünülen Yeni Brezza videosuna göre bu aracın S-Cross ile Grand Vitara arasında bir noktada yer alacağını söylemek yanlış olmayacaktır.

Suzuki Brezza Türkiye’de Satışa Çıkacak mı?

Bu soruya yanıt verebilmek şu an için pek mümkün değil gibi görünüyor. Suzuki’nin Hindistan başta olmak üzere, Asya ülkelerinde mutlaka bu isimle satışa sunacağını biliyoruz. Yalnız şu an için Türkiye’de Yeni Brezza’nın satışının yapılıp yapılmayacağı tam olarak netlik kazanmadı.

2023 Yeni Suzuki Brezza Donanımları

Suzuki Brezza Teknik Özellikleri Nelerdir?

Sızdırılan videoya ve teknik özelliklerine değinmeden önce Suzuki’nin VitaraBrezza ile yeni Brezza arasında bazı temel değişiklikler yaptığını söylemek mümkün olmaktadır.

Buna göre hem eski seri SUV’da hem de yeni seri SUV modelinde boyutların: 3995 x 1790 x 1640 mm olduğunu biliyoruz. Yeni Suzuki Brezza 328 litre bagaj alanı sunuyor. Buna göre 2016 – 2020 arasında üretimi yapılan model 90 beygirlik bir güce sahipken yeni Brezza ise 1.5 litre atmosferik benzinli motoruyla 102 beygir 136,8 nm tork güce sahip. 6 ileri manuel ve 6 ileri otomatik şanzıman ile tercih edilebilecek bu araç

Aynı zamanda Suzuki mühendisleri hafif hibrit teknolojisi merkezinde bir motor kurgulamakta. Bunun dışında ilerleyen süreçlerde aynı kasanın üzerine tam elektrikli modellerinde yer alacağını belirtebiliriz.

Her ne kadar bir video üzerinden bu kadar teknik yorum yapmak mümkün olmasa da; Suzuki’nin 2023 – 2028 yol haritasından yola çıkılarak “elektrikliye tam dönüş” anlayışının yerini alacağını belirtmekte yanlış olmayacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }