Oto Kokpit

Yeni Skoda Scala Kokpit Fotoğrafları Paylaşıldı

Skoda’nın merakla beklenen modeli yeni Skoda Scala detaylanmaya devam ediyor. Şimdi de aracın kokpit görüntüleri paylaşıldı. Birkaç gün içerisinde tamamen gün yüzüne çıkması beklenen aracın güncel bilgilerine buyurun beraber bakalım.


Yeni Skoda Scala Kokpit Fotoğrafları

Rapid Spaceback modelinin yerini alacak olan yeni Skoda Scala, tamamen dijital kokpitle kullanıcının karşısına çıkacak. Dijital gösterge panelinin sunulacağı araçta 9.2 inçlik multimedya ekranı da kendini gösterecek. Güncel Skoda modellerinden aldığı tasarım hatlarını sadelik ve işlevsellik üzerine temellendirilmiş yaşam alanında sunacak olan Scala modelinde mekanik el freni kullanılmaya devam edecek. Düz tabanlı direskiyon simidi, deri koltukları, şık şekilde dizayn edilmiş krom detaylı havalandırma kanalı ve kapı tutacakları trimleri gibi noktalar, aracın öne çıkan alanlarını oluşturuyor.

Yeni Skoda Scala İçi

Tabi yeni Scala modelinin dış tasarımına dair net görseller henüz paylaşılmadı. Fakat Prag’daki Lennon Duvarı’nın önünde çekilen kamuflajlı dış görseller basına servis edildi. Buradan yola çıkarak tıpkı Karoq modelinde olan uca doğru daralan farlar, yine Karoq modelinde yer alan ön ızgara bulunurken arka alan güncel Rapid Spaceback ile hala büyük benzerlik gösteriyor. Sanırım belirgin farklılık stop grubunda yapılacak.

Yeni Skoda Scala Ne Zaman Çıkacak?

Şimdilik yeni Skoda Scala hakkında fazla bilgi paylaşamıyorum. Fakat yakın zaman içerisinde Skoda yetkilileri bu aracı gün yüzüne çıkaracak. 6 Aralık’ta Tel Aviv’de aracın dünya prömiyeri gerçekleştirilecek. Tanıtım sonrası teknik veriler, donanımlar ve açıklanırsa fiyat bilgisi ile yeni bir yazıda Skoda Scala modelini ele alacağım. Şimdilik aşağıdaki görsellerle beklemede kalalım.

Yorumlar
  1. Murat DUMAN dedi ki:

    Bence guzel olmus,kalorifer peteklerinin en ustte olmasi cok sacmaydi,kisin elleri usuyen insan yukarida tutmaya calisiyoki kolunu isinsin,ekran olayı artik tum arabalarda yukarida kokpitten ayri gibi olmaya basladi,belki asina degiliz ama yeni stil ve nesil bunu gosteriyo,bence degisik ve gelisim adina guzel adim olmus,vw de boyle tasarim yaparsa sasirmamak lazim 🙂

] }