Oto Kokpit

Yeni Skoda Kodiaq GT Özellikleri ile Ortaya Çıktı

Volkswagen Grubu bünyesinde yer alana Skoda, ailesine yepyeni bir üye daha kattı. Geçen sene Coupe SUV olarak ismini yeni Skoda Kodiaq GT olarak açıklayan Çek firması, Çin’deki lansman öncesi aracı fazla saklayamadı ve ilk görselleriyle birlikte resmi olmayan teknik özellikleriyle gün yüzüne çıktı. Hadi detaylara geçelim.


Yeni Skoda Kodiaq GT Özellikleri

2016 Eylülünde tanıtımını yaptığımız Skoda Kodiaq modelinden sonra şimdi de Coupe versiyonu yollara çıkmaya hazırlanıyor. Fakat Skoda Kodiaq GT Avrupa pazarı için şimdilik detaylanmayacak. Çin’li kullanıcılar için lanse edilecek bu araç, BMW X4, Mercedes GLC Coupe gibi araçlarla ortak platformu paylaşacak ama onlar kadar lüks bir alan sunmasını da beklememek lazım. Yine de Skoda bünyesindeki en üstün donanımlara sahip olacak.

Yeni Skoda Kodiaq GT Ne Zaman Çıkacak?

Skoda Kodiaq GT teknik özellikleri resmi olarak netleşmedi ama açıklanan bazı bilgiler var. Ülkemizde satılan Kodiaq modeline göre 33 mm daha kısa ve 6 mm daha alçak daha dar boyutlara sahip. Yani 4634 mm uzunluğa, 1883 mm genişliğe, 1649 mm yüksekliğe ve 2791 mm aks aralığına sahip. Çin pazarı için Kodiaq GT 2.0 TSi turbo benzinli motoruyla 186 ps ve 220 ps güç birimleriyle satışa sunulması bekleniyor.

Yeni Skoda Kodiaq GT

Yeni Skoda Kodiaq GT hakkında aktaracaklarım şimdilik bu kadar. Aracın fiyatı açıklanmadı. 16 Kasımda kapılarını açacak olan 2018 Guangzhou otomobil fuarında yani Çin’deki fuarda birçok detayının ortaya çıkması bekleniyor. Türkiye için henüz satışı düşünülmeyen aracın internete sızdırılan kamuflajsız fotoğraflarına bakalım.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }