Oto Kokpit

Yeni Rolls-Royce Black Badge Wraith Black Arrow Tanıtıldı (Enfes Fotoğraflarla…)

Rolls-Royce, tarihinin en ikonik ve etkili modellerinden biri olan Wraith modeline özel bir veda hazırlıyor. Lüks otomobil üreticisi, son üretim V12 coupe’u ve tarihteki en güçlü Rolls-Royce’u sunmak için özel bir koleksiyon olan Black Badge Wraith Black Arrow‘u tanıttı.

Yeni Rolls-Royce Black Badge Wraith Black Arrow Kokpiti

2013 yılında piyasaya sürülen Wraith modeli, Rolls-Royce markasının en performans odaklı araçlarından biri olarak öne çıktı ve Phantom ve Ghost modellerine göre daha genç bir müşteri kitlesi kazandırdı.

Black Badge Wraith Black Arrow, sadece 12 adet örnekle sınırlı olan özel bir Bespoke otomobil. Ayrıca Rolls-Royce’un şimdiye kadar ürettiği son V12 coupe modeli olma özelliğini taşıyor ve dünya çapında en yüksek performans seviyelerinden bazılarını sunuyor.

Yeni Rolls-Royce Black Badge Wraith Black Arrow

Koleksiyonun tasarımı, 1930’larda dünya kara hız rekorları kıran Thunderbolt’tan ilham alıyor ve Gradient Paint adı verilen en karmaşık yüzey kaplamalarından birini kullanıyor. İç kapı panelleri 320 kakma parçasından oluşuyor ve Black Wood adı verilen açık gözenekli bir malzeme ile kaplanıyor. Ayrıca araçta, Koleksiyon için özel olarak geliştirilen bir malzeme olan “Club Leather” kullanılıyor.

Black Badge Wraith Black Arrow’un ön konsolu, Thunderbolt’un son şekli olan ışıklı ve cilalı alüminyum Speedform ile donatılmıştır. Ayrıca aracın tavanında 2.117 fiber optik “yıldız” bulunuyor ve bu özellik, Bespoke Starlight Headliner adı verilen bir tasarım detayıyla tamamlanıyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }