Oto Kokpit

Yeni Range Rover Velar SVR Görüntülendi

Gelmez, gelmeyecek denilen Range Rover Velar SVR sonunda gün yüzüne çıkıyor. Casus kameralara kamuflajlı şekilde yakalanan araç hakkında tahmini birkaç veri var. Buyurun detaylara geçelim.


Yeni Range Rover Velar SVR

Mercedes-AMG GLC 63, Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio. Jaguar F-Pace SVR gibi rakiplerle mücadele edecek olan Range Rover Velar SVR, SVO yani Land Rover’ın Özel Araç Operasyonları bölümünün yepyeni bir üyesi olarak yollara dahil olacak. Tamamen kamuflajlı olarak görüntülenen Velar SVR hakkında birkaç tahmini bilgiler var. Onlara bakalım.

Standart Velar’dan çok daha farklı body kite sahip olacak bu aracın genişliği daha fazla olacak ve çok daha sportif görünecek. Ayrıca 22 inçlik jantlar, daha büyük frenlerde Range Rover Velar SVR‘da yerini alacak. Aynı zamanda yaşam alanında SVR ersiyonuna özel koltuklar, trimler ve kokpit kısmında ince detaylar bulunacak.

Yeni Range Rover Velar SVR Ne Zaman Çıkacak?

Gelelim kaput altında neler olacağı kısmına. Süper şarj beslemeli 5.0 litre 550 ps 680 nm tork güç üreten motorun Range Rover Velar SVR’da kullanılması bekleniyor. Aynı ünite F-Pace SVR’da 4.3 saniyelik 0-100 km/s hızlanması sunarken son hızda 283 km/s seviyesine kadar ulaşıyordu. Velar SVR’da bu verilere yakın değerlerde performans sergilemesi bekleniyor. Ayrıca bu araçta süspansiyon ve şasi de sportif sürüşe göre ayarlanmış olacak. Böylece kaput altındaki gücün yola daha iyi aktarılması sağlanırken sürüş keyif de üst noktaya çıkarılacak.

Şimdilik Range Rover Velar SVR hakkında aktaracaklarım bunlarla sınırlı. Aracın 2019 Ocak ayında yapılacak olan Detroit otomobil fuarında tanıtılması bekleniyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }