Oto Kokpit

Yeni Mercedes GLE Kokpiti Görüntülendi

Yeni Mercedes GLE‘nin kokpitinden ilk görüntüler sızdırıldı. İç mekanda büyük değişim geçirecek olan araç, daha lansmanı yapılmadan yaşam alanındaki neredeyse bütün detaylar ortaya çıkmış oldu. İşte detaylar…


Yeni Mercedes GLE Kokpiti

Mercedes GLE ile 2016 yılında tanışmıştık. Bu araç Mercedes ML serisinin devamı olarak lanse edildi. ML ailesi ise W163 kodu ile 1998 yılında üretimine başlandı. İkinci nesline 2006 yılında ve son kasaya ise 2011 yılında kavuşan ML serisi, 2016 yılından itibaren Mercedes yetkililerinin GLE serisi olarak devam etme kararı almasından sonra ML adı kullanılmamaya başlandı.
Yeni Mercedes GLE İçi

GLE ve GLE Coupe olarak iki yıl önce tanıtılan aracın yenilenme zamanı geldi ve ilk görselleri de internete sızdırıldı. Diğer Mercedes modellerinden çok daha farklı orta konsola sahip olan yeni GLE serisi, gösterge ekranı ve multimedya sistemi yine birleşik dijital ekranlara emanet edilmiş. Multimedya alt yapısında yeni MBUX sistemini kullanacağını söylememe gerek yok sanırım. Aracın casus fotoğraflarına daha detaylı bakınca orta konsoldaki touchpad, öndeki her iki kişi içinde destek alanları ve daha küçük kol dayama alanı dikkat çekiyor. Bunun dışında göze çarpan ve kayda değer noktalar yoktur. Daha fazla bilgi için yeni nesil GLE modelinin tanıtılmasını bekleyeceğiz. Gelişmeler oldukça aktaracağım.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }