Oto Kokpit

Yeni Mercedes CLC Geliyor

yeni-mercedes-clc-1
Alman otomotiv devi mercedes, son zamanlardaki segment genişletmesinden sürekli bahsettim. Mercedes bu konuda hiç durmak bilmiyor. CLA serisi, gla serisi derken şimdi de clc serisi geliyor. Bu model cla ile cls serisinin arasında coupe sedan versiyonu olarak yer alacak.

Yeni mercedes clc serisi olarak 2016 yılında satışa sunulması planlanan bu otomobil, mercedes’in son teknolojik özelliklerine sahip olacak. C serisi platformunun en karizmatik üyelerinden biri olmaya aday “mercedes clc“, 9 ileri g-tronic şanzımanla gelecek. Motor seçenekleri arasında 4 ve 6 silindirli dizel ve benzinli seçenekler yer alacak. Bu otomobiller birlikte mercedes’in yeni navigasyon sistemi de tanıtılacak. Araç kamerasından navigasyon ekranına sokağın görüntüsü yansıtırken aynı zamanda 3 boyutlu grafiklerle yol tarifi verecek olan bu donanım,
yeni mercedes clc serisi‘nin en dikkat çekici özelliklerinden biri olacak. Şimdilik aktaracaklarım bu kadar, aracın diğer detayları netleştikçe burada yer vereceğim.


Yorumlar
  1. AytronSenna dedi ki:

    Son yıllarda A serisi CLA GLA gibi yeterince kalitesiz Mercedes gördük umarım bir yeni seri daha eklenmez. Bu şekilde orta segmentin altı modeller gelmeye devam ettikçe ben bir Mercedes kullanıcısı olarak uzun dönemde premium segmentteki Mercedes müşterilerin daha üst markalara kayacağını düşünüyorum.
    Birde tasarım konusu var tabi ki modellerde git gite birbirine benzemeye başladı 200 küsür bin Euro verip bir S serisi alan bir müşteri C serisiyle aynı tasarımı paylaşmak istemez. C serisinin 2 beden büyük versiyonu olmak dışında üst segment modeller tasarım olarak farklılaşmalı

[single_loop]