Oto Kokpit

Yeni Mercedes-Benz A Serisi L Sedan Özellikleri ile Tanıtıldı

2018 Pekin otomobil fuarın kapılarını açtı. Bu etkinlikte en çok merak edilen araç yeni Mercedes A serisi sedan‘dı. Birçok detayı ile gün yüzüne çıkan araç, hatchback a serisine göre daha uzun şasi yapısı, CLA’yı fazlası andıran arka tasarımı ve Audi A3 sedan modelini kıskandıracak kadar ilgi çekici duruşu ile karşımıza çıktı. Hadi aracı yakından tanıyalım.


Yeni Mercedes-Benz A Serisi L Sedan Özellikleri

Hatchback A serisine göre farkı neler?
İlk olarak yeni a serisi sedan modelini, hatchback modeli ile arasındaki farklarını konuşarak başlayalım. Yazımın başında belirttiğim üzere bu araçta aks mesafesi 6 santimetre artırılarak 2789 mm‘ye çıkarılmış. Bu artışla birlikte uzunluk 4609 mm’ye kavuşmuş. Ayrıca yükseklik 20 mm artarak 1460 mm olurken genişlik 1796 mm olarak iki araçta da sabit kalmış. Öte yandan hatchback model de bagaj alanı 370 litreyken a serisi sedan modelinde bu değer 420 litre‘ye çıkmış. Boyutsal değişimler bu kadar. Görsel farklılıklar ise fotoğraflarda bariz şekilde görünüyor.

Yeni Mercedes-Benz A Serisi L Sedan

Kısaca donanımlar ve motor seçeneklerinden de bahsedelim. Karşımızda duran araç Yeni Mercedes-Benz A Serisi L Sedan olarak lanse edildi ve ilk etapta Çin pazarında satışa sunulacak. Buradaki kullanıcılar için 16 ila 19 inç arası jant seçenekleri, yeni nesil MBUX multimedya sistemi gibi özellikler alınabilir olacak. Bunlara ek olarak iki adet dijital ekranda a serisi sedan için sunulacak. Donanım kısmını daha önceki yazımda hatchback modelinin tanıtımında detaylıca bahsetmiştim. Belirttiğim linke tıklayarak donanımlar hakkında bilgi alabilirsiniz.

Mercedes-Benz A Serisi Sedan Kokpiti

Gelelim motor kısmına. Bu araçta Mercedes’in Renault’tan aldığı yeni nesil 1.33 litrelik turbo benzinli motor, 136 ps ve 163 ps güç birimleri ile satışa sunulacak. Ayrıca bu ikiliye ek olarak 2.0 litrelik 190 ps güç birimi de 7 ileri g-tronic şanzımanla alınabilecek. Bu motorlar için performans verileri şimdilik belli değil.

Son olarak yeni a serisi sedan’ın ne zaman çıkacağına değinelim.
Yeni mercedes a serisi sedan’ın Çin dışındaki pazarlarda satışına 2018 yılının ikinci yarısında başlanacak. Ülkemize ne zaman geleceği şimdilik belli değil. Fakat 2018 yılı içerisinde geleceğini düşünüyorum. Bu konuda bilgiler netleşince sizleri haberdar edeceğim. Şimdilik Mercedes-Benz A Serisi L Sedan modelinin fotoğraflarına bakalım.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }