Sürücü Kursları Rehberi

Yeni Mercedes-AMG GT63 S (4 Kapılı) Edition 1 Özellikleri ile Tanıtıldı

TURKOILMARKET | Madeni Yağlar, Motor Yağ ve Hava Filtreleri, Oto Bakım

Mercedes’in süper spor otomobille F segmentini buluşturduğu 4 kapılı Mercedes-AMG GT63 S modelinin şimdi de Edition 1 versiyonu tanıtıldı. Bu versiyon, konfordan ziyade performansı öne alan kullanıcıları hedefliyor. Onun dışında 630 beygir güçte değişim yapılmamış. Hadi detaylara geçelim ve bu aracı yakından tanıyalım.

4 Kapılı Mercedes-AMG GT63 S Edition 1

Kendisi hakkında daha önce buradaki yazımda detaylıca bahsetmiştim. Fakat genel hatlarıyla AMG GT63 S‘i hatırlamakta fayda var. Porsche Panamera’nın en dişli rakibi olarak lanse edilen ve dört tekerden çekiş sistemiyle gelen 4 kapılı Mercedes-AMG GT63 S Edition 1, kaputu altında 4.0 litre V8 bi-turbo motor yer alıyor ve 639 ps 630 beygir 900 nm tork güç üretiyor. 9 ileri AMG SPEEDSHIFT MCT şanzımanlı bu harika araç, 0-100 km/s hızlanmasını 3.2 saniye de tamamlayıp 315 km/s son hıza ulaşıyor. Bu veriler, standart GT63 S ile aynı. Peki farklılık nerede? Buyurun onu da öğrenelim.

Mercedes-AMG GT63 S Edition 1 Özellikleri

Mercedes-AMG GT63 S Edition 1’da Neler Farklı?
Dıştaki farklılıklara baktığımızda yan eteklerdeki desen, edition logosu ve 21 inçlik yeni jantların dışında büyük farklılık görünmüyor. Fakat yaşam alanı bu kadarla sınırlı kalmıyor. Daha sportif olduğunu vurgulamak adına direksiyon simidi tamamen alcantara kumaştan tasarlanmış. Sarı detaylar emniyet kemerlerinden koltuklara, direksiyon simidinden kokpit kaplamasına kadar kullanılmış. Karbon fiber trimlere yine yer verilmiş. Fakat burada farklı olarak piano black kaplama da orta konsol ve direksiyon simidi üzerinde ağırlıklı olarak kullanılmış. Yarış koltukları ile agresiflik zirveye çıkarılmış. Kısacası Mercedes-AMG GT63 S Edition 1, 4 kapılı yarış aracı ruhuna sahip kullanıcılar için hazırlanmış. Sahip olduğu hatlarla kesinlikle konfor aracı olmadığını gösteriyor. Zaten konfor arayanlar bu otomobili Designo koltuklarla tercih edecektir.

4 kapılı Mercedes-AMG GT63 S Edition 1 Kokpiti

Gelelim 4 kapılı AMG GT63 S Edition 1 modelinin ne zaman yollara çıkacağına. Bu lüks ve spor aracın siparişleri Yazın alınmaya başlanacak ve teslimatları da Eylül ayında yapılacak. Aktaracaklarım bu kadar. Sırada foto galeri var.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git