Oto Kokpit

Yeni Lynk & Co 03 Sedan Geliyor

Çin-İsveç ortaklığının ürünü olan Lynk & Co, üçüncü konseptini hayata geçiriyor. İlk olarak SUV modeliyle karşımıza çıkan firma, şimdi de sedan yüzüyle geliyor ve ilk görselleri de internete düştü. Bununla birlikte Lynk & Co 03 Sedan modelinin bazı özellikleri de net olmasa da ortaya çıktı. İşte detaylar…


Yeni Lynk & Co 03 Sedan

Lynk & Co otomotiv dünyasının en yeni markalarından birisi olma özelliği taşıyor. 2016 yılında Çinli Geely ve İsveçli Volvo’nun iştiraki ile kuruldu. Marka, araçlarını Volvo’nun CMA platformu üzerine temellendireceğini duyurarak üç farklı konsept model tanıttı. Bunların sonuncusu olan Lynk & Co 03‘ün seri üretim versiyonu birkaç kare fotoğrafla gün yüzüne çıktı.

Yeni Lynk & Co 03 Sedan Özellikleri

Yeni Lynk & Co 03, tasarımı ile gayet başarılı duruyor. Çin algısını yıkacak otomobil olacağını düşünüyorum. Bir takım testlerin sonucu ve birebir kullanmadan araç hakkında konuşmak çok erken ama Volvo platformunu kullanması bu aracın kalite algısını yüksek tutacağını düşünüyorum. Ayrıca önde ve arka led aydınlatma ekipmanları, çift egzoz çıkışı, krom detayları ve Chrysler 300c edasına sahip genel hatları gayet başarılı duruyor.

Yeni Lynk & Co 03 Sedan Ne Zaman Çıkacak?

Yeni Lynk & Co 03 Sedan için motor seçenekleri netleşmedi ama bu araçta 1.5 litrelik turbo benzinli olan ve 150 ps 148 beygir güç üreten motor ve birde 2.0 litrelik 190 ps 187 beygir güç ürete bir diğer turbo benzinli motorun sunulması bekleniyor. Dizel ünitenin düşünülmediği Lynk & Co 03 için birde hibrit motor seçeneğine de yer verileceği konuşuluyor.

Şimdilik Lynk & Co 03 hakkında aktaracaklarım bu kadar. Gelişmeleri takip ediyorum. Avrupa pazarı için satışa sunulma durumu ve fiyat bilgisi netleşince güncelleme yapacağım.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }