Oto Kokpit

Yeni Kasa Toyota Supra Motor Sesini Duyduk!

Yeni Kasa Toyota Supra Motor Sesini Duyduk!

Son zamanların en çok merak edilen araçlarından birisine kesinlikle yeni kasa Toyota Supra diyebiliriz. Çıktı çıkacak derken hala kendisinden ses yok. Ara ara güncellemelerle gündeme gelen araç şimdi de motor sesi duyurulduğu için konuşulmaya başlandı. İşte detaylar…


2019 BMW Z4 M40i ile ortak platformu kullandığı söylenen yeni nesil Toyota Supra için Toyota Avrupa youtube kanalında yayınlanan motor sesi baz alındığı zaman daha hırçın ve agresif ses duyuluyor. Söz konusu motor için video da 3.0 litre 6 silindirli turbo benzinli ünitenin kullanılacağını baz alırsak aynı hacimli Z4 M340i 340 ps 335 beygir üretiyor. Fakat Supra için aynnı güç verilerinin geçerli olacağını sanmıyorum. Tabi ciddi farkta olmaz. 350-400 beygir arasında güç sunan Supra ile karşılaşacağız. Öyle geliyor ki yeni nesil Supra, bir önceki modelin gölgesinde kalacak. En azından güç konusunda Supra severleri tatmin edeceğini sanmıyorum. Bakarsınız yeni kasasına 2JZ swaplar peş peşe gelmeye başlar :).

Şimdilik 2019 Supra için aktaracaklarım bu kadar. 14 Ocak’ta Detroit otomobil fuarında tanıtılması beklenen araç hakkında gelişmeler oldukça paylaşmaya devam edeceğim.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }