Oto Kokpit

Yeni Genesis G90 2023 Teknik Özellikleri ile Tanıtıldı – Gelmiş Geçmiş En Lüks Hyundai

Yeni Genesis G90, markanın lüks tasarım kimliğinin en zarif yorumunu temsil eden 2018’deki geliştirilmiş versiyonun ardından üç yıl içinde ilk tam model değişikliğini getiriyor. 2023 Genesis G90, yolcuların yolculuklarını iyileştiren çeşitli yeni teknolojilerin yanı sıra sürüşü kolaylaştıran gelişmiş yardım özellikleriyle cesur yeni bir yön sunuyor.

Yeni Genesis G90

Yeni Genesis G90 Donanımları

Yeni Genesis G90 donanımları ile tanımaya başlayalım. Yeni G90‘ın ön kısmında yeni bir Crest Grille ve markanın amblemini andıracak şekilde tasarlanmış şık İki Hatlı farlar bulunuyor. Ön taraftaki Crest Grille, üç boyutlu bir etki yaratmak için üst üste yerleştirilmiş iki G-Matrix deseninden oluşan Katmanlı Mimari tasarımıyla modelin lüks görüntüsünü bir sonraki seviyeye taşıyor.

Yeni Genesis G90 Donanımları

Izgaranın her iki yanında bulunan İki Hatlı farlar, yeni Genesis modelindeki en ince farlardır. Farların ince tasarımı, DRL’lerin (Gündüz Farları) merceği ile dönüş sinyali, uzun huzmeler ve MLA (Mikro Mercek Dizisi) teknolojisiyle çalışan kısa huzmelerin kesişmesiyle oluşturuldu. Özellikle kısa huzmeler, modül başına yaklaşık 200 mikro optik lensi ultra hassas teknoloji ile fark yaratıyor. Ortaya çıkan lensler, eski projeksiyon lambalarından daha küçüktür, ancak aynı düzeyde ışık yoğunluğu sağlayarak G90‘ın yüksek teknoloji görüntüsünü daha da farklı hale getiriyor. Araçta yer alan diğer donanımlarda şu şekilde:

  • MLA Ön Farlar (Mikro Lens Dizisi)
  • Full LED Arka Kombinasyon Lambaları
  • 245/50R19 Pirelli Lastikleri ve Elmas Kesme Taşları
  • Çift Camlı Ses Geçirmez Cam (Ön, Arka, Tüm kapılar)
  • Güneş Camı (Ön, Arka, Tüm kapılar)
  • Çift Egzoz Uçları
  • Dinamik Karşılama Işıkları

Yeni Genesis G90 Teknik Özellikleri

Yeni Genesis G90 teknik özellikleri, benzinli 3,5 litrelik turboşarjlı motor ve sekiz vitesli otomatik şanzıman ile donatılmıştır. 380 ps  529 nm tork motor gücünü ve torkunu desteklerken fren disklerinin verimli bir şekilde soğutulmasını sağlamak için yeni G90, gizli kılavuz deliği, toz kapağı deliği ve tekerlek koruyucu soğutma kanatları dahil olmak üzere birden fazla soğutma mekanizması kullanır.

Yeni Genesis G90 Fotoğrafları

Ayrıca, sürücülerin fren kuvvetini kontrol etmesine olanak tanıyan yeni bir Fren Modu olan “Şoför” özelliğine sahiptir. Sürücülerin tercihlerine ve sürüş koşullarına uyacak şekilde kullanabilecekleri üç yerleşik fren modundan biridir.

Genesis, G90‘ı daha yumuşak bir sürüş ve daha iyi yol tutuş performansı sunan yeni süspansiyon teknolojisiyle donattı. Yol koşullarını tanımak ve her türlü sürüş ortamında sorunsuz bir sürüş deneyimi sağlamak için bir ön kamera kullanarak süspansiyon kontrolünü optimize eden temel bir özellik olarak Önizleme-Elektronik Kontrollü Süspansiyonu içerir.

Motor: 3.5 litre T-GDi 380 ps  529 nm tork (turbo benzinli)
Şanzıman: 8 ileri otomatik
Boyut: Uzunluk / Yükseklik / Genişlik: 5275 mm / 1490 mm / 1930 mm
Yakıt Tankı: 73 litre
Bagaj Hacmi: 610 litre

Yorumlar
  1. dara dedi ki:

    bu araçların rakibi mercedes maserati bmw audi skoda volkswagen bentley ve cadillac ile buick mercury ve lincoln modelleridir

S.S.S

Yeni Genesis G90, 3.5 litre turbo benzinli motoruyla 380 ps  529 nm tork güç üretiyor.