Sürücü Kursları Rehberi

Yeni Kasa BMW Z4 M40i First Edition Özellikleri ile Tanıtıldı

BMW’nin merakla beklenen roadster modeli Z4, üçüncü nesli ile karşımıza çıktı. Henüz lansmanı yapılmadı ama Bavyeralı bizi üzmedi ve ilk bilgileri paylaştı. Sınırlı sayıda üretilen BMW Z4 M40i First Edition ile açılışı yapan firma, yine ortaya çok güzel araç çıkarmış. Kalite algısının artırıldığı ve dijital dünya ile içselleştirilen kokpiti ile efsane araç olmuş. Araç hakkında birkaç bilgi paylaşıldı. Hadi onlara bakalım.


Yeni Kasa BMW Z4 M40i First Edition

Yeni kasa BMW Z4 modelini “M40i First Edition” versiyonu ile lanse eden Alman üretici, daha önce fotoğraflarını gördüğümüz araçtan farklı şekilde gelmedi. Zaten 13 Ağustos’ta casus çekim ilk görsellerini paylaşmıştım. Şimdi ise resmi fotoğraflarıyla karşımızda…

Yeni Kasa BMW Z4 M40i Kaç Beygir

Yeni kasa BMW Z4 M40i First Edition, 50:50 ağırlık dağılımına sahip arkadan itişli ve üçüncü nesil Z4’ün en özel versiyonu olacak. Çünkü sınırlı sayıda satılacak. Kaputunun altında 3.0 litre 6 silindirli turbo benzinli motoruyla 340 ps 335 beygir güç üreten spor otomobil, 0-100 km/s hızlanmasını 4.6 saniye de tamamlıyor. Aracın 100 kilometrede ortalama tüketimi 7.4 litre olup 169 g/km karbondioksit salınımı gerçekleştiriyor.

Yeni Kasa BMW Z4 M40i First Edition Teknik Özellikleri

Donanımlara da kısaca değinelim. 2019 yeni BMW Z4 M40i özellikleri arasında 19 inçlik jantlar, led farlar, dijital gösterge paneli, hafızalı ve elektrikli ayarlanan koltuklar, BMW’nin olmazsa olmazı Harman Kardon ses sistemi gibi özellikler yer alıyor.

Yeni Kasa BMW Z4 M40i Kokpiti

Şimdilik donanım ve teknik konularda fazla bilgi aktaramıyorum. 4 Ekim 2018’de başlayacak olan Paris otomobil fuarında yeni kasa BMW Z4 modelinin lansmanı yapılacak. O zaman bütün teknik veriler ve donanımlar net şekilde gün yüzüne çıkacak. Bilgiler açıklanınca tekrardan sitemizde güncelleme yapacağız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git