Oto Kokpit

Yeni Kasa Toyota Crown (S235) Teknik Özellikleri ve Donanımları

Yeni kasa Toyota Crown tanıtıldı. Çarpıcı bir başlangıçla Toyota, tamamen yeni 2023 Toyota Crown ile tam boyutlu sedanı yeniden tasarlıyor. Sezgisel bir sürüş deneyimi sunmak için tasarlanan bu yeni Premium sedan, güçlü bir hızlanma ve kendinden emin yol tutuşunun yanı sıra sofistike bir sürüş için üstün konfor ve tümü cesur yeni bir tasarımla bir araya geliyor. Aynı zamanda, Toyota’nın sürücülerin hissedeceği bir güce sahip performans hibriti olan HYBRID MAX sistemini sunan ilk Toyota sedanı.

Yeni Kasa Toyota Crown (S235) Teknik Özellikleri

Yeni Toyota Crown Teknik Özellikleri

Yeni kasa Toyota Crown teknik özelliklerine baktığımızda Japon firma XLE, Limited ve Platinum donanımlarıyla yeni Toyota Crown iki farklı hibrit motor seçeneğiyle alınabilecek. 2.4 litre 4 silindirli turbo benzinli 340 beygir HYBRID MAX ve 2.5 litre 236 beygir HYBRID motor seçenekleriyle gelen bu aracın yakıt tüketim değerlerine de bakalım. Yeni Toyota Crown, turbo motorlu versiyonu ortalama da 8.4 litre, 2.5 litrelik diğer hibrit model ise ortalama da 6.2 litre yakıt tüketecek. Bu arada her iki motor da 6 ileri otomatik şanzımanla gelecek.

2023 Yeni Kasa Toyota Crown

2023 Toyota Crown, şirketin bazı sedan ve crossover modellerinin temelini oluşturan Toyota Yeni Küresel Mimari K (TNGA-K) platformunun bir versiyonu etrafında inşa edilmiştir. Sedan sürüş konforu ve crossover benzeri sürüş yüksekliği. Crown‘un toplam yüksekliği 1540 mm, toplam uzunluğu 4930 mm, genişlik 1840 mm ve dingil mesafesi 2850 mm. TNGA-K platformu ayrıca esnek, sessiz bir sürüş sağlarken yol tutuş çevikliğini geliştirmeye yardımcı olan ön payanda ve arka çok bağlantılı süspansiyon ayarına da izin verir. Yeni Toyota Crown, motor seçeneklerine göre 1750 ila 1920 kg arasında boş ağırlık değerlerine sahip.

2023 Yeni Kasa Toyota Crown Kokpiti

Yeni Toyota Crown Donanımları

Yeni Toyota Crown donanımlarına da genel hatlarıyla bakalım. XLE paketi 19 inçlik jant, 5 farklı kaporta rengi, 12.3 inçlik dokunmatik ekran, 6 hoparlörlü ses sistemiyle sunulacak. Limited pakette led farlar, 21 inçlik jantlar, 11 hoparlörlü JBL ses sistemi, önde ısıtmalı ve soğutmalı koltuklar, arkada ısıtmalı deri koltuklar gibi özellikler bulunuyor. Toyota Crown Platinum paketinde ise Limited paketten farklı olarak adaptif süspansiyon sistemi, farklı renk seçeneği, geliştirilmiş park sistemi gibi donanımlar bulunuyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

S.S.S

Yeni Toyota Crown, 2.4 litre 4 silindirli turbo benzinli motoruyla 340 beygir güç üretiyor.