Oto Kokpit

Yeni Kasa Mercedes-Benz Citan’ın Üretimi Onaylandı!

Yeni Kasa Mercedes-Benz Citan’ın Üretimi Onaylandı!

Mercedes’in hafif ticari sınıfta 7 yıl önce üretmiş olduğu Citan, yeni jenerasyonuna kavuşuyor. Yeni kasa Mercedes-Benz Citan‘ın daha önce üretime devam etmeyeceği söylentileri vardı. Fakat Mercedes cephesinden farklı açıklamalar geldi. İkinci nesil Citan’ın üretimi onaylandı ve yakın zamanda prototipini görürsek şaşırmayın. İşte detaylar…


Yeni Kasa Mercedes-Benz Citan Ne Zaman Çıkacak?

Mercedes-Benz Citan ile 2012 yılında tanışmıştık. Mercedes’in Renault ile ortaklığının üretimi olarak ortaya çıkan bu araç Kangoo’ya fazla benzemesiyle çokça eleştirilmişti. Açıkçası aracı yakından incelediğim dönemde Mercedes’in en vasat modeli olarak değerlendirmiştim. Zaten Citan pekte ilgi görmedi. Daha sonra yeni kasasının üretilmeyeceği konuşuldu. Fakat Mercedes Vans’ın başkanı Marcus Breitschwerdt, yeni nesil Citan’ın tepeden tırnağa yenilenerek geleceğini söyledi. Ayrıca bu araç ilk neslin aksine bu sefer Mercedes kimliğini daha iyi yansıtacağı da belirtildi.

Resmi ağızlardan yapılan açıklamayı baz alırsak yeni Mercedes-Benz Citan, premium hafif ticari sınıfta çok özel bir araç olabilir. Açıkçası Fransız markaların yeni versiyonlarıyla çıtayı premium seviyeye çektiğini düşünüyorum. Mercedes’te geç olmadan bu sınıfa el atıp tıpkı X serisi ile pikap dünyasında ses getirdiği gibi hafif ticarilere de el atabilir. Ayrıca Citan, yeni nesil Mercedes motorlarıyla dizel ve benzinli cephede sıkıntı yaşamayacağı gibi elektrikli seçeneklerle de desteklenecektir.

Artık merakla Yeni Kasa Mercedes-Benz Citan’ın yollara çıkacağı günleri bekleyeceğiz. Aracın hakkında resmi ve net bilgiler oldukça paylaşmaya devam edeceğim.

Etiketler:

Yorumlar
  1. Furkan dedi ki:

    eskisine göre biraz daha modern olmuş sanki