Oto Kokpit

Sürücü Kursları Rehberi

Yeni Kasa Lada Niva Gün Yüzüne Çıktı

12.07.2020
19.320
Adblue iptali - Arıza tespit cihazı - Ecuemulators

Lada’nın ilk üretiminden bu zamana kadar yüzü değişmeyen Niva, sonunda Lada Niva olarak kabuk değiştirdi. Yeni kasa Lada Niva olarak lanse edilen bu araç aslında GM-AVTOVAZ ortaklığıyla daha önce üretilen Chevrolet Niva’nın taa kendisi. Rakipleri gibi üstün teknolojik özellikler barındırmayan bu araç esasında küçük arazi aracı olma misyonuna yoğunlaşmış tam bir dağ keçisi. Gelin bu aracı yakından tanıyalım.


2020 Yeni Kasa Lada Niva

AVTOVAZ bünyesinde üretilen yeni kasa Lada Niva aslında 2020 Baharında Rusya’da satışa çıkması planlanmıştı. Fakat korona lanetinin araya girmesinden dolayı bu aracın üretimi 2020 Temmuz’a kadar sarktı. Şimdi ise banttan indi ve karşımıza çıktı.

Yeni Kasa Lada Niva Kokpiti

Yeni Kasa Lada Niva Öne Çıkan Özellikleri
Aracın açıklanan ilk bilgilerine baktığımızda yeni Niva;
10 farklı kaporta rengi ile gelecek.
Görünüm olarak kült tasarımını geride bıraktıran ama güncel rakiplerinden de çok uzak yüzle kullanıcıya sunulacak.
İçinde multimedya ekranı ve güncel sayılan özellikler yerleştirilen yeni kasa Lada Niva’da aracın 4×4 kimliğini koruyan arazi vitesi de yerini kaybetmemiş.
Genel donanımlar arasında ısıtmalı ön cam, ısıtmalı ön koltuklar, manuel klima, geri görüş kamerası, ön hava yastığı, opsiyon olarak alınabilen ve arazideki su geçişlerinde ciddi avantaj sağlayan şnorkel gibi özellikler yeni kasa Niva’da bulunuyor.

Yeni Kasa Lada Niva İçi

Yeni Kasa Lada Niva’nın teknik kısmına da göz atalım.
1.7 litre 8 valflik 80 ps 127 nm tork güç üreten atmosferik motorla gelecek olan bu araçta 5 ileri manuel şanzıman kullanılmış. Dört tekerden çekiş sistemi standart olarak sunulan yeni Niva’da mekanik kilitli diferansiyel sistemi de bulunuyor. Performans verilerine dair bilgi yoktur. Fakat eski nesil motordan pekte performans beklememek lazım. Asıl amacı olan arazi sürüşünü birçok kompakt SUV’dan çok daha iyi yapacağından şüpheniz de olmasın.

Yeni kasa Lada Niva, Türkiye yollarına çıkar mı bilinmez ama 1.7 litrelik motoruyla üst vergi dilimine gireceği için avantajsız ve mantıksız fiyatla satılacağından distribütörün bu topa gireceğini sanmıyorum. Sırada aracın fotoğrafları var.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.