Oto Kokpit

Yeni Kasa BMW 3 Serisi ve X7 İspanya’da Testte Görüntülendi

BMW, yakın zamanda aileye hem yepyeni bir model katacak hemde mevcut modelinin yeni kasasını üretecek. Merakla beklenen üye BMW X7, kendi sınıfında çok ciddi rakiplerle mücadele edecek. Çünkü premium SUV sınıfında sadece Mercedes yer almıyor. Bentley ve Rolls-Royce gibi dev markalarda işin içine girdi. Öte yandan G20 kodlu 3 serisi ise tıpkı 5 serisi gibi o neslin gelmiş geçmiş en iyi modeli olarak anılmak istiyor. F30 kasada bazı beklentileri karşılayamayan Alman üretici, bakalım yeni kasa 3 serisi ile bunu başarabilecek mi?


2020 Yeni Kasa BMW 3 Serisi

Şimdilik iki aracında testleri devam ediyor. Yakın zaman öncesinde İspanya’da caddelerde casus kameralara yakalandılar. Yeni 3 serisi adına konuşacak olursak abisi 5 serisi gibi aerodinamik açıdan geliştirilip kalite algısı daha da yükseltilmiş araç olarak gelmesi bekleniyor. Söylentilere göre yeni 3 serisinin sürtünme kat sayısı 0.22 cd olarak belirlenmiş. Bu değer yeni a serisi sedan ile aynı olacağı anlamına geliyor. Fakat asıl rakipleri Alfa Romeo Giulia’nın 0.25 cd, Audi A4’ün 0.26 cd, Mercedes C serisinin ise 0.27 cd değerlerini ele aldığımızda bu hatırı satılır kadar iyi değer anlamına geliyor.

Yeni BMW X7 Ne Zaman Çıkacak?

BMW X7‘ye gelecek olursak yeni kasa X5’in bu araca büyük öncelik edeceğini düşünüyorum. Fakat X7 tıpkı BMW 7 serisi gibi daha lüks olarak karşımıza gelecek. Her ne kadar tasarımda X5’ten izler taşıması beklense de donanım olarak çok daha iyisini sunacağını beklemekteyim. Şimdilik iki araç hakkında daha fazla bilgiye sahip değilim. Güncellemeler oldukça paylaşmaya devam edeceğim.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }