Oto Kokpit

Yeni Aston Martin Vantage Türkiye Fiyatı Açıklandı

Aston Martin’in yepyeni modeli için Türkiye yolu göründü. Mayıs ayında Türkiye’ye gelecek olan Yeni Aston Martin Vantage modelinin fiyatı da açıklandı. İşte detaylar…


Yeni Aston Martin Vantage Türkiye

1951 yılında DB2’nin performanslı versiyonu olarak gün yüzüne çıkan 1972 yılından itibaren ise Vantage adıyla üretilen ve İngilizlerin en özel araçlarından birisi olma niteliği taşıyan Aston Martin Vantage, geçtiğimiz sene yepyeni versiyonu ile tanıtılmıştı. Sizlere bu aracı 28 Kasım 2017 tarihli buradaki yazımda detaylı şekilde tanıtmıştım. Teknik özelliklerini ve donanımlarını belirttiğim linkten ulaşabilirsiniz.

Yeni Aston Martin Vantage Donanımları

Linke tıklamak istemeyen ve yazıda kalmak isteyenler için birkaç temel bilgi ile Yeni Vantage modelini tanıtayım. Bu araç 4.0 litre V8 motora sahip olup 510 ps 503 beygir 685 nm tork güç üretiyor. Bu ünite hiçte yabancı gelmedi demi? Mercedes AMG motoru diyenler doğru tahminde bulundu. Güncel AMG GT-S’ten daha az güce sahip olan bu otomobilin 0-100 km/s hızlanması 0.2 saniye daha iyi ve 3.6 saniye değerine sahip olup 314 km/s son hıza ulaşıyor. Son hızda da AMG GT’den hızlı olduğunu belirteyim.

8 ileri ZF otomatik şanzımanlı Yeni Aston Martin Vantage için Audi R8, Mercedes AMG GT ve özellikle Porsche 911 Turbo rakip olarak gösteriliyor. Eğer Yeni Vantage V12 versiyonu da ilerleyen dönemde sunulursa o zaman da Bentley Continental GT, Ferrari 488 gibi araçlara da rakip olarak gösterilecektir.

Yeni Aston Martin Vantage Türkiye Fiyatı

Gelelim duygusal kısıma yani yeni Aston Martin Vantage fiyatına. Aracın fiyatı için net rakam belirtilmedi. Fakat Mayıs ayında fiyatlandığı zaman 300 ila 350 bin avro aralığında yani şuan ki kurla 1.5 milyon TL ile 1.75 milyon TL‘den satılması planlanıyor. Bu fiyatlandırma Aston Martin Türkiye tarafından bize bildirilen değerdir. Verilen değerin net olmaması tamamen aracın opsiyonlarına bağlı olduğunu düşünüyorum. Çünkü Aston Martin’in sitesine girip yeni vantage modelini konfigüre ederseniz birçok kombinasyon ve çok özel donanımların eklenerek aracın satın alındığını görebilirsiniz. Bu yüzden de fiyat aralığı diğer araçlardaki gibi listeleme değil de araca göre değiştiğini düşünüyorum. Aktaracaklarım bu kadar. Merakla Mayıs ayını bekliyoruz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }