Oto Kokpit

Volvo’ya Özenen Yeni Geely Preface Görüntülendi

Adblue iptali - Arıza tespit cihazı - Ecuemulators

Çin’in en büyük otomobil markalarından birisi olan Geely, D segmentindeki yeni aracını yakın zamanda yollara çıkarmanın heyecanını taşıyor. Yeni Geely Preface, bünyesinde bulundurduğu Volvo’yu dahi kıskandıracak kadar şık duruyor. İşte detaylar…


Yeni Geely Preface Ne Zaman Çıkacak?

Geely Preface modelini ilk olarak konsept versiyonuyla 2019 Şangay Otomobil Fuarı’nda lanse edilmişti. Aradan geçen bir yıl içerisinde seri üretim hazırlıkları biten aracın güncel versiyonu geçtiğimiz günlerde tır üzerindeyken görüntülendi.

Yeni Geely Preface Özellikleri

Yeni Volvo S40 Sedan ile ortak yapıda olacak ve CMA platformunda üretilecek olan Geely Preface oldukça sağlam alt yapıyla yollara çıkacak. Şöyle ki, CMA platformu Geely Auto Group’un premium markası olan LYNK & CO, 01, 02, 03 ve 05 modellerinde kullanıldı. Bu araçlar 2017-2020 yılları arasında 300 bin araç satışını gerçekleştirerek ne kadar başarılı olduğunu da gösterdi.

Yeni Geely Preface

Tekrardan yeni Geely Preface modeline dönelim. Aracın temel özelliklerine dair birkaç bilgi açıklandı. Bu otomobil 4785 mm uzunluğa, 1869 mm genişliğe, 1469 mm yüksekliğe ve 2800 mm aks aralığına sahip. Motor konusunda henüz bilgi yoktur ama 2.0 litrelik turbo benzinli motorla gelmesi bekleniyor. Bu motor 190 ps 300 nm tork güç üreteceği ön görülüyor.

Geely Preface hakkında aktaracağım bilgiler şimdilik bu kadarla sınırlı kalıyor. Aracın Çin’deki lansmanı 2020’nin dördüncü çeyreğinde yapılacak. Sırada aracın fotoğrafları var.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.