Oto Kokpit

Toyota GR Supra iMT Tanıtıldı – Manuel Vitesli Supra Özellikleri

Manuel vitesli Toyota GR Supra iMT tanıtıldı. “Vitesi ben atarım” diyenlerin aracı da diyebileceğimiz Toyota GR Supra iMT sekiz ileri otomatik şanzımanın yanına birde 6 manuel vites seçeneğini ekledi. Toyota GR Supra ilk olarak 3.0 litre motor ve 8 ileri otomatik vitesle karşımıza çıkmıştı. Daha sonra iki litrelik diğer motor seçeneği lanse edildi. Şimdi de 3.0 lt motorla sunulacak 6 ileri manuel Supra seçeneği eklendi.

Toyota GR Supra iMT

Yeni Altı İleri Manuel Şanzımanlı Toyota GR Supra iMT

Toyota GR Supra iMT Coupe karoseri ve üç litre sıralı altı silindirli motorla kullanıcıya sunulacak. iMT şanzıman, Japon mühendislerin bu araca özel olarak geliştirdiği manuel vitestir. Sıradan bir manuel şanzımanın ötesinde olan iMT, sportif sürüşe yönelik özel bir yazılımla geliyor. Toyota GR Supra iMT‘nin kullanımı esnasında vites yükseltirken özel yazılım devreye giriyor ve debriyaj-gaz tepkimeleri iyileştirilip tork en optimum şekilde önce araca sonra yola aktarılıyor. Bu sayede manuel vitesli Toyota GR Supra iMT tam anlamıyla sportif sürüşe uygun hale getirilmiş oluyor.

Toyota GR Supra iMT Kokpiti

Toyota GR Supra iMT donanımları hakkında da kısa bilgi verelim. Güncel Supra modellerinde sunulan özelliklerin yanı sıra bu araçta yeni dış ve iç renk seçenekleri eklenmiş. Öte yandan iç mekan için yeni Alcantara paketi de sunuluyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

S.S.S

iMT şanzıman, Japon mühendislerin Toyota GR Supra iMT modeline özel olarak geliştirdiği manuel vitestir.