Oto Kokpit

Toyota Corolla Hatchback Geri Dönüyor

Toyota Corolla Hatchback Geri Dönüyor

Toyota, C sınıfında çok önemli bir karar aldı. Hatchbak ve station wagon sınıfında bir süredir Auris ile Avrupa pazarında öne çıkıyordu. Fakat bu modele artık veda ediyor. Yeni nesil Corolla Hatchback modelinin tanıtılmasıyla Auris adı kullanılmayacak ve hem hb hemde station wagon olarak Corolla adı kullanılacak. Sedan versiyon ise zaten en başından beri devam ediyordu ve öyle de sürecek.


Yeni Toyota Corolla Hatchback

Toyota’nın otomotiv dünyasındaki en büyük başarısı olan ve 1966 yılından beri yollarda yer alan Corolla modeli, 45 milyonluk satış adedi ile dünya tarihine adını altın harflerle yazdırmıştı. Bu efsaneyi bir arada tutmak için şimdi de hatchback, sedan ve station wagon olarka tek isimde yine Corolla adını kullanacak. Yine diyorum. Çünkü Auris çıkana kadar hatchback ve station Corollalar yoldaydı. Araya biraz süre koysa da yine aynı çizgiden yola devam edecek.

TNGA (Toyota Yeni Global Mimari) mühendislik ve tasarım felsefesinin, yeni jenerasyon C segmenti modellerine tamamen farklı bir boyut getireceğini belirten Toyota Avrupa Başkanı ve CEO’su Dr Johan van Zyl, yeni isimlendirme ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi;

“Müşterilerimiz, yeni platform ile birlikte Corolla’nın bilinen kalitesi, dayanıklılığı ve güvenilirliğinin yanında şimdi duygularına da çok daha fazla hitap edecek bir otomobile sahip olacaklar. Dikkat çekici yeni tasarımı, keyifli kabini ile çok daha eğlenceli bir sürüş dinamiğini barındıracak olan Corolla Hatchback ve Touring Sports modelleri, aynı zamanda çok daha verimli ve güçlü hibrit güç üniteleriyle donatılacaklar. Yeni jenerasyonla birlikte Corolla ismini, hatchback ve station modellerinde yeniden kullanmak adına daha iyi bir zaman olamazdı.”

Son olarak yeni nesil Corolla hatchback ve Touring Sports, 4 Ekim kapılarını açacak olan Paris otomobil fuarında tanıtılacak.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }