Oto Kokpit

Tasarımıyla Premium Sınıfı Sömüren “Hongqi H9”

Çinlilerin kopya tasarım üretim anlayışı durmak bilmiyor. Otomotiv sektöründe bile çok ince işçilik (!) çıkarıyorlar. Hongqi H9 adlı lüks otomobilde bunlardan birisi. Önden bakınca Alman harikası 7 serisine benzeyen arkasına geçtiğinizde ise “-Yusuf ağam sen hangi taraftan Amerikan, Arkadan?” sorusunu sorduran Hongqi H9, iç tasarımında ise Audi A8, Mercedes S serisi, Rolls-Royce Phantom izleri taşıyor.


Hongqi H9 2.0 Turbo 48V

Çinlilerin en lüks ve en pahalı araçlarından birisi olarak lanse edilen 2020 Hongqi H9, FAW Group Corporation adlı Çinli devlet otomotiv şirketinin ürünü olarak lanse edildi.

Tasarımıyla sabahtan akşama kadar eleştirilebilecek bu araçta güncel F segmenti araçların izlerini taşıyan Hongqi H9, günün sonunda görünüşü ve özellikleriyle sınıfının hakkını veriyor.

Hongqi H9 Özellikleri

Tabi lüks bir aracı en iyi taşıyan ve öne çıkaran alanlardan birisi de motorudur. Hongqi H9 kaputu altında iki farklı güç birimi bulunuyor.

İlki 2.0 lt turbo beslemeli 252 ps 380 nm tork güç üreten ve 48 voltluk hafif hibrit sisteme sahip olan benzinli motor olup 7 ileri DCT şanzımanla sunuluyor.

Hongqi H9 Kokpiti

İkinci motor ise 3.0 litrelik V6 süper şarj beslemeli 272 ps 400 nm torkluk bir diğer benzinli motor oluyor.

Hongqi H9 modelinin bu Yaz ana vatanında satışa çıkması bekleniyor. Konu hakkında gelişmeler oldukça güncelleme yapacağım.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

[single_loop]