Oto Kokpit

Tamamen Elektrikli Yeni Ford Explorer’ı Tanıtıldı – Türkiye Çıkış Tarihi de Açıklandı

Ford, Alman mühendisliğini çarpıcı Amerikan tarzıyla birleştiren tamamen elektrikli otomobili olan yeni Explorer‘ı tanıttı. Ford’un yenilikçi elektrikli otomobil modellerinin öncüsü olan heyecanla beklenen Explorer, Avrupa’da Ford markasının yeniden keşfedilmesinin yolunu açarken, segmentindeki kuralları baştan yazıyor. Orta boyuttaki crossover, iki sıra halinde beş kişilik koltuk düzeniyle ailelere tam donanımlı ve konforlu bir yolculuk sunuyor.

Yeni Ford Explorer

Tamamen elektrikli yeni Explorer, Almanya’da tasarlanıp üretilerek sürücünün ve yolcuların hareket halindeyken bağlantıda kalmalarına ve konforlu bir yolculuk yapmalarına yardımcı oluyor. Yol deneyimini zenginleştiren özellikleri arasında geniş ve hareketli dokunmatik ekran SYNC Move, iç mekana göre özel uyarlanmış sesli ve bağlantılı bilgi-eğlence sistemi, kablosuz uygulama entegrasyonu ve gelişmiş sürücü yardım teknolojisi bulunuyor.

470 litrelik bagaj hacmi ve beş koltuğuyla Ford’un en yeni elektrikli otomobili, şehir içi ve şehir dışı yolculuklar için ideal bir sürüş sunarken, sürücü ve ön koltuktaki yolcu arasındaki 17 litrelik konsol, 15 inçlik bir dizüstü bilgisayar konulacak alan sağlıyor. Özel bir dolap ve akıllı bagaj kapağı, Explorer’ı sınıfında yeni bir standarda taşıyor.

Fütüristik dış tasarımı, premium materyalleri ve heykel gibi yontulmuş sportif koltukları, konsept otomobillere özgü devrim niteliğindeki sofistike ses sistemi gibi özellikleri modern iç tasarımla bütünlük sağlıyor. Tüm bunlar, yalnızca 25 dakikada yüzde 10’dan yüzde 80’e hızlı şarj olma ve gelecek yıl Avrupa çapında 500 bin şarj noktasına erişim olanağıyla bir arada sunuluyor.

2024 Yeni Ford Explorer Kokpiti

Ford’un tamamen elektrikli yeni Explorer modeli, Almanya’daki Ford Köln EV Merkezi’nde üretilen ilk elektrikli otomobil olma özelliği taşıyor. Explorer, Ford’un Avrupa’daki tamamen elektrikli binek araç portföyü taahhüdünün önemli bir adımı olarak görülüyor ve 2030 yılına kadar tamamen elektrikli araçların sunulması hedefine yönelik bir adım atılmış durumda.

Yeni Explorer modeli, aerodinamik dış tasarımıyla birlikte kalkan şeklindeki cesur ızgara tasarımıyla da dikkat çekiyor. Bu tasarım, Ford’un ikonik Amerikan SUV’sinin ruhunu ve iddialı stilini yansıtıyor.

Explorer’ın SYNC Move bilgi-eğlence sistemi, yolcuları bağlantıda tutmanın yanı sıra sürücüye uyumlu olacak şekilde hareketli 15 inç dokunmatik ekrana da sahip. Bu ekranda değerli eşyalar için özel bir saklama alanı da bulunuyor. İki büyük akıllı telefon taşıyabilen bölme, standart olarak bir kablosuz şarj özelliğiyle birlikte sunuluyor ve SYNC Move, Android Auto ve Apple CarPlay ile kablosuz uyumluluk sağlıyor.

Ford Explorer, performans tutkunları için yolda veya evde hızlı ve kolay şarj edilebilme özelliğine sahip. Explorer, yoldaki en uygun şarj noktalarını bulmaya da yardımcı oluyor. Evde şarj yaparak daha düşük maliyetli elektrik kullanımı sağlayarak tam dolu bir pil ve önceden ısıtılmış kabin özelliği sunuyor.

Explorer ve Explorer Premium seçeneklerine sahip olan tamamen elektrikli yeni Ford Explorer için siparişleri Avrupa’da 2023 yılı sonunda açılacak. Türkiye’de ise yeni Explorer, 2024 yılından itibaren satışa sunulacak.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

[single_loop]