Oto Kokpit

Tamamen Elektrikli 2021 Citroen Ami Özellikleri Açıklandı

Fransızların elektrikli mini otomobili 2021 Citroen Ami tanıtıldı. Renualt Twizy rakibi olarak lanse edilen ve elektrikli motora sahip dört tekerlekli bisiklet olarak da adlandırabileceğimiz bu aracı gelin yakından tanıyalım.


2021 Yeni Citroen Ami Teknik Özellikleri

2021 yeni Citroen Ami sıra dışı tasarımla karşımıza çıktı. Dışında önüyle arkası birbirine çok benzeyen bu aracın iç mekanı da bir o kadar ilginç görünüyor.

Standart bir otomobil tasarımındaki birçok eleman Citroen Ami modelinin yaşam alanında bulunmuyor. Bunun yerine hızı gösteren küçük bir ekran, aydınlatma elemanlarının kontrolü için birkaç tuş, usb girişi, telefon tutucu ve koltuğun sol tarafında bulunan D, N ve R adlı şanzıman komut tuşları yer alıyor. AMI GRI, AMI BLUE, AMI ORANGE ve AMI KHAKI adlı dört farklı renk seçenekleri ile alınabilecek bu aracın teknik verilerine geçelim.

2021 Yeni Citroen Ami İçi

2021 Citroen Ami’yi teknik verilerine boyutsal verileriyle başlayalım. 2.41 metre uzunluğa, 1.39 metre genişliğe ve 1.52 metre yüksekliğe sahip olan bu araç 7.20 metrelik dönüş çapı ile şehir içi aracı olduğunu gösteriyor.

5.5 kwh bataryalı yeni Citroen Ami 6 kw motor gücüne sahip olup 45 km/s hıza kadar çıkabiliyor ve 70 kilometre de menzil sunuyor. Bu değerler yazımın başında belirttiğim üzere elektrikli motosiklet olacak şekilde tasarlandığını destekliyor. Dört tekerli bu kompakt elektrikli aracın sahipleri 220 voltluk ev elektriğini kullanarak 3 saatte tam şarj sağlayabiliyor.

2021 Yeni Citroen Ami Fiyatı

2021 Citroen Ami hakkında aktaracağım bilgiler bu kadar. Sırada aracın fotoğrafları var.Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.