Oto Kokpit

Sürücü Kursları Rehberi

SUV Ailesine Yeni Seat Arona Katılıyor

Adblue iptali - Arıza tespit cihazı - Ecuemulators

Seat, 2016 yılında bizlere sunduğu Ateca ile Kompakt Suv sınıfına oldukça iddialı giriş yaptı. Fakat ülkemizde fiyatı ile çok tartışıldı. Birazda hayal kırıklığı yaşattı. Üzülmeyin. Biraz daha küçüğü de geliyor. Sırada Yeni Seat Arona var.

Yeni Seat Arona

Crossover SUV olarak sektöre konumlandırılan Seat Arona, tıpkı Ateca-Leon benzeşmesi gibi bu araçta Ibiza ile kafalarda eşleştirilecek. Çünkü kendileri mini suv sınıfında yer alacak ve karşısında Renault Captur, Peugeot 2008, Opel Mokka, Nissan Juke gibi rakipleri olacak. Fiyat konusunda daha iyimser değerlerle gelecek olan Arona, Seat severlerin ya da uygun fiyata küçük SUV alma planı olanlar için alternatifler listesine girecek.

Seat Arona

Şuan test aşamasında olan Yeni Seat Arona, geçtiğimiz günlerde casus kameralara da yansıdı. Geliştirmeleri devam eden araç hakkında şimdilik fazla bilgi yer almıyor. Fakat büyük merakla kendisini takip ediyorum. Mart ayında 2017 cenevre autoshow var. Aracın bu fuarda sergilenme ihtimalini göz önüne alarak biraz daha beklemede kalacağız. Gelişmeler oldukça da paylaşmaya devam edeceğim. Gelişmelerden haberdar olmak için bizi facebook sayfamız üzerinden takip etmeyi unutmayın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.