Sürücü Kursları Rehberi

Söz Sırası 2017 Yeni Kasa Volvo XC60 Modelinde

Volvo XC90‘nın yeni kasasından sonra büyük merakla Yeni Kasa Volvo XC60 modeli de beklemeye başladık. Kompakt lüks SUV sınıfının belirgin modellerinden olan xc60, audi q5, bmw x3 ya da mercedes glk kadar popüler yıllar geçirmedi. Fakat abisi XC90 öyle bir tasarımla geldi ki, beraberinde getirdiği özelliklerle birlikte ailenin diğer üyeleri için ışık tutacağını bizlere göstermişti. Zaten yeni volvo s90 bunun en büyük belirgin ögesi oldu. Sıra ailenin orta boy SUV modeli Volvo XC60 da.

2017-yeni-kasa-volvo-xc60
Volvo p3 platformunu paylaşan bu araç, aslında Ford EUCD olarak adlandırılan ortak platformun ürünü olarak üretildi. Bu kapsamda ford ve land rover firmasının belirli modellerinin de dahil olduğunu belirteyim. Zaten bu araç Land Rover Freelander ile aynı zemini paylaşıyor. 2007 yılında konsept model olarak tanıtılan Volvo XC60, bir yıl sonra yani 2008 de ilk modelini yollara çıkarmaya başladı. Belirli kitle için ilgi gören bu araç, 2014 yılında facelift yani makyaj operasyonu yaşayıp küçük değişimlerle güncellendi. Şimdi ise baştan aşağı kabuk değişim zamanı geldi.

2017 yeni kasa volvo xc60 hakkında spekülatif haberler dolaşmaya başladı. Bir süredir de bu araç için birçok görsel internette dolaşıyor. Abisine büyük benzerliği yadsınamaz bir gerçek fakat resmi görseli henüz paylaşılmadı. O yüzden şimdilik net bilgiler veremiyorum. Fakat 2016 yılı içerisinde bu araçta resmi tanıtımla karşımıza çıkabilir. Benim tahminim 2016 paris autoshow da sergileneceği ama ileri ki tarihlere de ertelenebilir. Gelişmeler oldukça paylaşmaya devam edeceğim.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git