Oto Kokpit

Skoda’nın Yeni C Sınıfı Hatchback Modeli Geliyor: Scala

Skoda’nın Yeni C Sınıfı Hatchback Modeli Geliyor: Scala

Skoda ailesine yepyeni bir model daha ekleniyor. C kompakt hatchback sınıfına konumlandırılan bu aracın adı Skoda Scala. Bir süredir B sınıfı ile C sınıfı arasında yer alan Rapid Spaceback ile bu açığı kapatan Çek üretici, tamamen C sınıfına geçiş yapmak adına karar aldı. İşte detaylar…


Skoda Scala Ne Zaman Çıkacak?

Ford Focus, Seat Leon, Opel Astra, VW Golf ve bunun gibi birçok ciddi rakiple yüzleşecek olan Skoda Scala, oldukça ciddi sınıfa giriş yapacak. Volkswagen Grubu bünyesinde olmanın avantajını bu alanda kullanacak olan firma, Seat Leon ile VW Golf arasında kaliteye sahip araç üreteceğini tahmin ediyorum.

Scala İsmi Nereden Geliyor?
Skoda’nın bu yeni modeline ismini veren Scala kelimesinin anlamı Latince’de basamak ya da merdiven anlamına geliyor. Bu ismin seçiminde bile Skoda’nın iddialı olduğunu görüyoruz. Zaten Skoda Scala, markanın yeni nesil tasarım dilinin ilk yansıdığı araç olacak. Yakın zaman öncesinde Paris’te lanse edilen Vision RS konseptinin kimliğini Scala modeli taşıyacak.

Ayrıca Skoda Scala modelinin getireceği yeniliklerinden birisi de aracın bagaj kapağının üzerinde artık logo yerine büyük harflerle Skoda isminin yazılarak öne çıkarılması olacak. Aktaracaklarım bu kadar. Gelişmeleri takip ediyorum. Araç lanse edildiği zaman sizlere özelliklerini ve diğer detaylarını paylaşacağım.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }