Oto Kokpit

ŠKODA ENYAQ Ne Zaman Çıkacak?

ŠKODA ENYAQ Ne Zaman Çıkacak?

Dünyada elektrikli araç üretimi, son yıllarda büyük bir hız kazanmış durumdadır. Araç üretici firmalar, yaptıkları son çalışmalarda elektrikli araç planlarına yer vermektedir. Otomotiv dünyasının devlerinden biri olan ŠKODA da elektrikli araç üretimine önem veren firmalar arasındadır. Firmanın duyurmuş olduğu ŠKODA Enyaq IV, bunlar arasında yer almaktadır.

ŠKODA ENYAQ Ne Zaman?

ŠKODA Enyaq Ne Zaman Piyasaya Sürülecek?

ŠKODA Enyaq modelinin tanıtımı 1 Eylül 2020 tarihinde, Prag’da gerçekleştirilmesi planlanacak olan Dünya premier’inde yapılacaktır. Aracın piyasaya çıkması ise 2021 yılında gerçekleşecek.

ŠKODA Enyaq’ın Bilinen Özellikleri Neler?

ŠKODA Enyaq IV’ün kullanım menzili olarak yaklaşık 500 kilometre verilmektedir. Aracın elektrik ile çalışacağı için aracın şarj edilme bakımından sorunu yer almayacaktır. Hızlı bir şekilde şarj olan araçta şarj seviyesi yüzde 10’lardayken, yüzde 80’lere yaklaşık 40 dakika gibi bir sürede gelebilecektir. 3 bataryası bulunan araç, 5 farklı elektrikli motor seçeneğini kullanıcılarına sunacaktır. Araçta bulunan üç bataryadan ilki 73,7 beygir gücünde batarya olup, 340 kilometre menzili bulunacaktır. İkinci seçenekte ise batarya 83,08 beygir gücü, arkadan itme niteliği ve 390 kilometre menzil yer alacaktır. Üçüncü ve son batarya ise en güçlü özelliklere sahiptir. Bu batarya 109,88 beygir gücünde kapasiteye sahip olup, 500 kilometre yol katedebilecektir. Tüm bu teknik özellikleriyle ŠKODA Enyaq IV, rahat kullanım sunacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.