Oto Kokpit

Sınıfının En Az Yakan Aracı “Lexus ES Hybrid” Oldu

Lexus’un E segmentindeki temsilcisi çevreci ve lüks modeli Lexus ES Hybrid ADAC’ın Ecotest sürüşüne girdi ve sınıfının en az yakan aracı olmayı başardı. 2019 ADAC Ecotest’in en iyilerinden birisi olarak gündeme gelen bu araç hibrit motoruyla ortalama 4.3 litrelik yakıt tüketimi gerçekleştirmiş. İşte detaylar…


Lexus ES Hybrid

Premium otomobil üreticisi Lexus, bağımsız test kuruluşu ve 20 milyon üyesiyle Avrupa’daki en büyük otomobil kulübü olan ADAC’ın gerçekleştirdiği Ecotest sürüşünde ses getiren başarıya imza attı.

Her bir aracın aynı yöntemle, düşük tüketiminin ve verimliliğinin sınandığı ADAC Ecotest’te Lexus ES 300h, segmentindeki en iyi sonucu elde etti. 2019 ADAC Ecotest sonuçlarına göre 5 üzerinden 4 yıldız alan ES 300h’ın dışında bu dereceye erişen başka bir otomobil olmadı.

Lexus ES Hybrid, ADAC tarafından yapılan bu testlerde 5.5 lt/100 km gibi düşük bir yakıt tüketimi elde etti. Buna ek olarak şehir içi sürüşlerde ise kendi kendini şarj eden hibrit güç ünitesi sayesinde 4.3 lt/100 km yakıt tüketim ortalamasıyla rekora imza attı.

Lexus ES Hybrid, kalbinde 2.5 litrelik benzinli motoru ve elektrikli motoruyla 218 ps güç sunan bu araç şehir içinde toplam sürüşün yarsını sıfır emisyonla gerçekleştirebiliyor. Şarj gerektirmemesi ve kendi kendini şarj etmesiyle, sürücülerin menzil kaygısı yaşamasının da önüne geçiyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }