Oto Kokpit

Şahıstan Araç Kiralamanın Adresi: Rentiva

15.10.2019
Şahıstan Araç Kiralamanın Adresi: Rentiva

Otomotiv sektöründe yükselen fiyatlar sonrasında araç kiralama daha cazip hale geldi. Zorunlu kişisel ihtiyaçlardan tutunda eğlence amacıyla bir noktadan diğer noktaya rahatça seyahat etmek için araçlar büyük kolaylık sağlıyor. Araba satın almanın mali yükünün altına girmek istemeyenlerin tercihi araç kiralama olunca Rent A Car firmaları bu konuda uzun süredir hizmet sunuyor. Fakat bu sektörde artık boyut değiştirmeye başladı. Rentiva, şahıs aracını kiralama imkanı tanıyan bir platformu sektörün hizmetin sundu. Şimdilik İstanbul’da yaşayanlar için ağırlıkla sunulan bu hizmetin detaylarına bakalım.


Rentiva

Rentiva, 2017 yılında “Yola Çık” sloganı ile sektöre adımını attı. Sistemin amacı aracından ek gelir etmek isteyenlerle uygun fiyata Rent A Car hizmeti almak isteyenleri buluşturuyor. Özellikle İstanbul araç kiralama konusunda hizmet sunan firma farklı model ve yaştaki arabaları kiralama fırsatı sunuyor.

Karşılıklı Güven Esasıyla Birlikte Tam Kapsamlı Sigorta Hizmetiyle Kiralayın
Rentiva da oluşan yapı da gerçek kişiler profil oluşturabiliyor. Kiralama hizmetinin her aşamasında karşılıklı güven esası öne çıkıyor. Kullanıcılar ve araç sahipleri birbirine yorum ve puanlama yapabiliyor. Bu da güvenilir kişilerle çalışma imkanı sunuyor.

Rentiva’nın çalışma mantığına baktığımızda sisteme kayıt işlemlerinden sonra kiralayacak kişi İstanbul’da yer alan araçlardan beğendiğine talep gönderiyor. Akabinde araç sahibi talebinize olumlu dönüş yaparsa kiralama aşamalarına geçiyorsunuz. Bu süreçte ister aracı gidip alabilirsiniz isterseniz ayağınıza kadar araç geliyor. Teslim almadan önce aracın fotoğraflarını net şekilde çekiyorsunuz. Akabinde yola çıkabiliyorsunuz.

Sigorta Var Mı?
Gerek araç sahiplerini gerekse kiracıyı bu konuda en çok rahatlatan nokta burası oluyor. Sistemin en güzel tarafı her iki kullanıcının da Rentiva Kasko ve 3. Taraf Mali Mesuliyet sigortası kapsamında korunmasıdır. Diyelim bir kaza yaptınız. Burada kaskonun olmadığı ve zorunlu trafik sigortasının limiti aşıldığı hasarlarda Rentiva’ya özel 100 bin dolarlık ek teminatlı koruma devreye giriyor.

Uygun Fiyata Güvenli Kiralama
Rentiva’yı diğer araç kiralama firmalarından ayıran en büyük özelliklerinden birisi uygun fiyata güvenli şekilde hizmet sunmasıdır. Son zamanlarda artan rent a car ücretlerinden muzdarip olan kullanıcılar, günlük 80 TL’den başlayan fiyatlardan hizmet alabilir. Daha fazla bilgi almak ve uygun araçları inceleme için https://rentiva.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.