Oto Kokpit

Pist Canavarı Yeni Maserati MCXtrema Özellikleri ile Tanıtıldı

Maserati’nin en heyecan verici modeli tanıtıldı. Pist odaklı tasarlanan Maserati MCXtrema, konsept modelleri kıskandıracak tasarımı ve 730 beygirlik motoruyla lanse edildi. Homologasyon süreci onay aşamasında devam eden MCXtrema için ilk bilgileri öğrenelim.


Yeni Maserati MCXtrema Özellikleri

Maserati MCXtrema, İtalyan markanın en güçlü pist modeli olarak lanse edildi. Hiper otomobil dünyasının yeni modelleri arasına giren bu araçtan 62 adet üretilecek.

Yeni Maserati MCXtrema, MC12’nin mirasını devam ettirecek araç olarak tanıtıldı. 3.0 litre V6 turbo beslemeli motorla 740 PS 730 beygir 730 nm tork güç üreten bu araç, sadece ve sadece 1300 kg’lık boş ağırlığa sahip. 1 PS başına 1.8 kg’lık güç ağırlık-oranı sınıfının en iyilerinden birisi olarak öne çıkıyor. Tabiri caizse tüy kadar hafif karbon fiber monokok şasisi bu hafiflik imkanını sunuyor.

Yeni Maserati MCXtrema Kaç Beygir?

MCXtrema ile ilgili görüş veren Maserati CEO’su Davide Grasso: “Maserati MCXtrema, pist otomobillerimiz için yeni bir paradigma oluşturabilecek, özel bir ürün sunmak amacıyla geliştirildi. Proje, rafine ve yenilikçi tasarımdan olağanüstü performansa kadar uzanan, ayrıntılara özen gösteren, seçkin bir müşteri kitlesine hitap ediyor. Maserati’nin DNA’sına özgü sportif ruhu temsil eden MCXtrema, lüks motor üretimi dünyasında performanstan ödün vermeden, markamız için yeni bir yolun başlangıcını temsil ediyor. “dedi.

Yeni Maserati MCXtrema hakkında genel bilgileri aktardık. Aracın homologasyon değerleri onaylanıp performans verileri açıklandığı zaman ek güncelleme yapacağız.

] }